Akční filmy jsou často plné automobilových nehod, při kterých posádky jako zázrakem přežijí. Oblíbenou kratochvílí scénáristů je zapojení cisteren s nějakým velmi hořlavým materiálem, přičemž následný výbuch a požár má být pro diváka napínavý. Asi se ale shodneme na tom, že zažít nehodu s cisternou plnou benzinu není něco, co bychom v reálném životě chtěli zažít. Řidič Hyundai Genesis Coupé ale přesně takovou nehodu zažil. Ani hasiči nechápou, jak je možné, že přežil. Navíc skoro nezraněný.

K nehodě došlo v úterý 28. prosince na silnici I-55 N/County Line Road v Missouri. Její okolnosti nejsou známy, ale výsledek dost detailně popsal tamní hasičský sbor, který u nehody zasahoval. Řidič se při nehodě dostal pod cisternu, která převážela více než 32 tisíc litrů benzinu. Je skoro k neuvěření, že nedošlo k požáru.

Přečtěte si také:  Řidička naprosto nepochopitelně přežila extrémní nehodu. Její auto slisovaly dva kamiony

Z auta, jak ostatně ukazují fotky od hasičů, zbylo jen torzo. Částečně kvůli samotnému nárazu, ale částečně kvůli práci hasičů, kteří museli přestřihnout sloupky, aby řidiče vůbec mohli dostat ven. Sami zásah označili za velmi nebezpečný a náročný, ale i díky odolnosti auta řidič vše zvládl. Byl sice převezen do nemocnice, ale jen s lehčími zraněními, spíše na pozorování.

Pokud pomineme devastaci auta, pak si vůbec nechceme představovat, co by se stalo, kdyby při nehodě došlo k protržení cisterny nebo nádrže auta. Pak by totiž stačila jen jedna malá jiskra a nehoda by se stala tragédií.

Přidat komentář