2016_mercedes-maybach_s-600-motor-v12

Velké motory z nabídek automobilek mizí a to i z těch prémiových. Zatímco BMW si ve své vlajkové lodi dvanáctiválec zatím ponechalo, tak Mercedes-Benz jeho nabídku ukončil ve všech modelech. V nové generaci třídy S se ale vrátí.

S takovou zprávou přišel server GTSpirit.com, který ji získal na autosalonu Guangzhou Auto Show 2019 v Číně. Při rozhovoru se o tom zmínil šéf koncernu Daimler Ola Kallenius.

Mercedes-Benz se v Ženevě s modelem AMG S 65 Final Edition rozloučí s motory V12

Žádné detaily ale Ola Kallenius ještě neprozradil, ty se dozvíme až v příštím roce, kdy má být nová generace Mercedes-Benzu třídy S představena. Očekáváme, že pod kapotou nové generace se objeví přepracovaný motor, který měla současná generace třídy S. Zajímavé ale bude to, jak ho automobilka označí.

Včera byl totiž představen opulentní Mercedes-Maybach GLS 600, který však navzdory označení ‚600‘ dvanáctiválec pod kapotou nemá, pohání ho totiž „jen“ čtyřlitrový vidlicový osmiválec, který dostala i současně představená verze Mercedes-AMG GLS 63.

Na otázku, zda se dvanáctiválec chystá i pro Mercedes-Maybach GLS, odpověděl Ola Kallenius jasně, stručně a výstižně: „Pro Mercedes-Maybach GLS V12 neplánujeme.“ A to je škoda!