Mercedes-Benz se v Ženevě s modelem AMG S 65 Final Edition rozloučí s motory V12

Od Anina Russová | 5. 3. 2019


Zamáčkněme slzu, tohle je hodně smutné loučení. Mercedes-Benz definitivně končí s dvanáctiválci. Poslední sbohem jim dává na autosalonu v Ženevě, kde předvádí limitovanou edici dokonalé limuzíny Mercedes-AMG S 65 Final Edition.

Pokud máte do Ženevy namířeno, pak expozici mercedesu právě kvůli tomuto modelu rozhodně nevynechejte. Jde o limitovanou edici 130 kusů, které budou vyprodány ihned.  Tato edice je vyvedena výhradně v temně černém provedení, přičemž několik detailů karoserie je lakováno měděnou barvou. Nejlépe podle nás ta barva vynikne na velkých, 20palcových kolech a na zadním nárazníku. Je to decentní a ve výsledku hodně povedené.

Stejné barevné provedení najdete i v interiéru, který je jinak pro tento model typicky až neuvěřitelně luxusní. Nechybí ambientní osvětlení, nejjemnější kůže na čalounění, ale ani koberce s vysokým chlupem. Mimochodem v interiéru jsou samozřejmě plaketky s označením pořadového čísla modelu.

K této speciální edici patří ještě jedna lahůdka, kterou je fakt, že AMG posunulo omezovač až na 300 km/h a jako takovou maličkost k autu přidala i speciální ochranou krycí plachtu. To, aby se na auto v garáži neprášilo. 😊

Jak už jsme ale výše naznačili, tento model není důležitý barevným provedením nebo snad kůží, kterou je čalouněn interiér. Tady je mnohem důležitější to, co je pod kapotou. V rámci toho loučení Mercedes-AMG vsadil na dvanáctiválec se dvěma turbodmychadly, jehož výkon je 630 koní a točivý moment rovných 1000 Nm. To bude v praxi znamenat zrychlení z 0 na 100 km/h za 4,2 sekundy, což je na limuzínu o hmotnosti 2250 kilogramů, zatraceně dobrý čas.

Ovšem, asi to už nikdy nezažijeme. Pochybujeme, že by se nám, byť jeden z těch 130 vyrobených kusů kdy dostal do ruky a vzhledem k tomu, že jde o poslední možnost vychutnat si V12 od Mercedesu, nezbyly nám než oči pro pláč.