Silnice takřka z celého světa jsou přeplněné SUV. Vozy tohoto typu si mezi zákazníky získávají stále větší oblibu a nemyslíme si, že se na tom v nejbližší budoucnosti něco změní. Vždyť na ten zájem už zareagovaly i automobilky a takřka každá už dnes nějaké SUV nabízí. Ovšem všechna tato auta jsou často kritizována za to, že jsou dobrá leda tak k obchodním centrům nebo k tomu, aby dělala parádu na městských bulvárech.

Nemusí to ale být tak úplně pravda, protože už jsme pár spoustu SUV v terénu vyzkoušeli a celkem jim to šlo. Ti, kteří tvrdí, že tato auta nejsou vhodná ani na lesní cestu, by se občas asi divili. A jsou to třeba Mercedes-Benz třídy G, Audi Q7, Range Rover nebo Porsche Cayenne.

Právě tyto modely uvidíte, jak jste je možná ještě neviděli. V blátě, sněhu, v terénu, a hlavně v pořádném zápřahu. K nim se pak přidá i pár starších off-roadových veteránů, ale nás stejně víc baví pozorovat, jak si někdo s tak drahými auty umí užívat špínu a terén. A mimochodem, v jednom z nich sedí za volantem celkem hezká blondýnka… 😊