V rámci Speed Marathonu policisté řešili více než 2700 přestupků. I tentokrát je vtipálci posílali měřit rychlost na letiště či do lesa

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie ČR -  24. 4. 2023


Každý rok během jara probíhá velká dopravně bezpečnostní akce Speed Marathon. A každý rok se do ní zapojují také obyvatelé Česka, kteří policistům mohou poradit, kde by se měli s radarem zaměřit na rychlost. A tak se stalo i letos. Speed Marathon proběhl minulý týden v pátek a byť na něj policisté upozorňovali dostatečně dopředu, našly se tisíce řidičů, kteří ignorovali dodržování pravidel provozu.

„Dostali jsme více než 7600 tipů na místa v nejrůznějších regionech, které policisté vyhodnocovali na základě předem určených kritérií (např. četnost hlasů, konkrétní dopravně bezpečnostní situace v dané lokalitě, množství dopravních nehod, frekvence provozu a další.). Policisté vybrali téměř tisíc míst, kde v pátek dohlíželi na bezpečnost silničního provozu a kontrolovali dodržování stanovených rychlostních limitů. A ani letos nechyběly návrhy řekněme zajímavé či úsměvné, pro daný účel, ale ne zcela vhodné – policisté zaznamenali například návrh občanů na měření rychlosti na letišti, v lese mezi stromy nebo na řece. Jednalo se však pouze o ojedinělé případy,“ popsala policejní tisková mluvčí Irena Pilařová.

Přečtěte si také:  Policisté se v pátek chystají na velké kontroly. Proběhne tradiční Speed Marathon

Nakonec bylo do akce zapojeno 701 policistů, kteří během dne zkontrolovali 5226 vozidel. V 2774 případech museli s řidiči řešit nějaký dopravní přestupek, přičemž v 2146 případech šlo o překročení maximální povolené rychlosti. Na místě bylo řešeno 1996 přestupků, za které bylo vybráno 1,4 milionu korun. Další byly předány do správního řízení.

Krom toho policisté řešili 14 řidičů, kteří jeli pod vlivem alkoholu a 13 řidičů pod vlivem drog. „Dále policisté projednali 92 přestupků, kdy byl porušen zákaz držet za jízdy hovorové zařízení. Také jsme řešili 81 přestupků, kdy nebyl řidič nebo spolujedoucí řádně připoután a v pěti případech bylo dokonce zjištěno, že je ve vozidle převáženo dítě bez řádného užití autosedačky,“ popsala Irena Pilařová.

Štítky: , , , , , , , , , ,

1 názor na “V rámci Speed Marathonu policisté řešili více než 2700 přestupků. I tentokrát je vtipálci posílali měřit rychlost na letiště či do lesa”

  1. Monstrakcím typu Speedmaraton nefandím. Spíš bych uvítal širší spektrum dohledu včetně předjíždění kamionů, situace na křižovatkách, předjíždění kolon odstavným pruhem, zařazování do průběžného pruhu přejížděním plných čar a šrafování, přecházení na červenou atd.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *