Policisté se v pátek chystají na velké kontroly. Proběhne tradiční Speed Marathon

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie ČR - 19. 4. 2023


Před několika málo týdny policisté avizovali, že se letos znovu odehraje dopravně bezpečnostní akce Speed Marathon. Jako každý rok, i letos požádali veřejnost o tipy na místa, kde by měli měřit rychlost a kontrolovat dodržování pravidel silničního provozu.

Letošní Speed Marathon proběhne v pátek 21. dubna, a to na více než stovce míst po celém Česku. Do akce se zapojí jak policisté s mobilními radary, tak služební vozidla policie pro skrytý dohled, včetně nejnovějších policejních BMW řady 5, i policejní automobily v klasickém zbarvení.

Podle policie se do výběru míst pro kontroly řidičů zapojilo bezmála 43 tisíc lidí, tedy asi o 7 tisíc více než v loňském roce. Celkem policisté dostali 7600 tipů na místa, na která by se policisté měli zaměřit, z nich pak bylo vybráno 995, kde se hlídky opravdu objeví. Kontrolovat nebudou jen rychlost, ale také používání bezpečnostních pásů, technický stav aut, použití mobilů za volantem či správný způsob jízdy. 


Záznam tiskové konference můžete zhlédnout zde:


 


Policisté také upozorňují, že nejde jen o vybrání co nejvyššího počtu pokut. Jde hlavně podporu bezpečnosti na silnicích, protože jen za první čtvrtletí policisté museli řešit více než 20 000 nehod. Jakkoliv je číslo v porovnání s loňským rokem o asi 2000 menší, pořád je dost vysoké.  

Policie zveřejnila na svých webových stránkách tabulku s kompletním přehledem míst. Stáhnout si ji můžete zde.

Štítky: , , , ,

2 názory na “Policisté se v pátek chystají na velké kontroly. Proběhne tradiční Speed Marathon”

  1. Pak že je policajtů málo. Do té tabulky se radši nedívejte, ať se z toho nevyvrátíte. Za tohle chtějí v době rozpočtové krize mzdy ve výši 140 procent průměru a ještě desetitisícové renty (nejvyšší vyplácená renta letos činí přes 100 tisíc Kč). Chytejte pachatele závazných trestných činů, zabraňte nelegální migraci a přestaňte buzerovat na cestách. Ano nehod je o 2000 méně, tak uděláme mega buzerační akci, skvěle, doufám, že ten hlavoun který to vymyslel, bude za to mít alespoň 150 tisícovou měsíční rentu.

    1. Máte naprostou pravdu a ještě chcou podporovat udávání. Jsem starší ročník a hodně mě to připomíná dobu nedávnou s pomocníky VB

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru