2022-04-porsche-sraz-POP-airport- (26)

V Praze se konal sraz Porsche. Ukázalo se i legendární Porsche 959

Autor: Pavel Srp -  Foto: Pavel Srp - 17. 4. 2022


O velikonoční sobotě se u obchodního centra nedaleko pražského ruzyňského letiště konal sraz vozů Porsche. Kromě spousty 911 se tu ukázaly i modely Cayman, Boxster, 944, ale dokonce i legendární 959!

Modely Porsche vždy platily a stále platí za skvěle jezdící a je jedno, zda jde o nové kusy anebo ty historické. Jejich majitelé se svými auty rádi jezdí nejen na okruh, ale podle účasti na včerejším srazu i na výstavy.

Podle pořadatele se v průběhu celého dne na akci přijelo ukázat celkem 91 automobilů Porsche. A to je dosavadní rekordní účast, a to přestože sice nepršelo, ale teploty byly dopoledne jen lehce nad bodem mrazu.

K vidění byly nejen nové modely, ale i ty historické v čele s perfektně zrenovovaným Porsche 356. Snad největší pozornost se ovšem zaslouženě získalo legendární Porsche 959, které se na silnicích prohánělo v době Ferrari F40. Oproti italskému konkurentovi, který byl spíše závodním autem na silnicích a posádka komfort prakticky neznala, je Porsche 959 luxusním autem, které nabízelo vše, co by posádka k pohodlné, přesto opravdu rychlé jízdě mohlo potřebovat.

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *