Ferrari F40

Posaďte se virtuálně za volant Ferrari F40 a užijte si zvuk jeho řvoucího osmiválce

Autor: Pavel Srp - Zdroj: youtube.com - 10. 8. 2021


Už jen to, abyste vůbec někdy zahlédli Ferrari F40 naživo se rovná takřka zázraku, ale to, abyste se posadili za jeho volant je takřka nemožné. Přesto to s trochou fantazie jde. Třeba v přiloženém videu.

V tom je totiž hlavní hvězdou právě Ferrari F40 a řidič s kamerou. Ten nám v pár desítkách sekund dopřeje, jaký pocit je sedět za volantem tohoto epického supersportu. Rozhodně s ním nejede jako o víkendu na chatu, naopak pořádně vytáčí motor.

A dvěma turbodmychadly přeplňovaný V8 s objemem 2,9 litru zní vážně skvěle. Aby také ne, když jde o surový supersport bez komfortní výbavy a podobných zbytečností včetně odhlučnění.

Výkon supersportu, který se vyráběl mezi lety 1987 až 1992, je 352 kW/478 koní. Z 0 na 100 km/h zvládne zrychlit za pouhých 4,1 sekundy a maximální rychlost je až 324 km/h. Poháněna jsou přitom přes manuální pětistupňovou převodovku jen zadní kola.

Ferrari F40 je poměrně vzácné auto. I když původně mělo být vyrobeno jen 450 kusů, nakonec vzniklo celkem 1311 aut. Nicméně řidič si to i přesto užívá, dokonce se v čase 4:43 klouže po kruhovém objezdu.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru