policie-majaky

V Praze letělo po nehodě auto vzduchem. Cestou srazilo chodkyni a pak narazilo asi ve výšce 2 metrů do domu

Autor: Pavel Srp - Zdroj: Martin Ladyr @ Twitter, idnes.cz, novinky.cz - 9. 2. 2022


V pražské Hostivaři se včera ráno stala vážná dopravní nehoda, která jako by vypadla z nějakého akčního filmu. Na záběru z kamery umístěné na domě byl zachycen SEAT Leon, který letí vzduchem, přičemž při tom srazil chodkyni, a nakonec ve výšce asi dvou metrů do domu narazil.

Vážná dopravní nehoda SEATu Leon, který řídil náctiletý (jeho věk policie blíže nespecifikovala) řidič, se stala v úterý 8. února 2022 kolem osmé hodiny ráno v pražské Hostivaři na křižovatce ulic Poslední a Dolnoměcholupská. Video nehody zveřejnil na sociálních sítích majitel poškozeného domu.

Co bylo příčinou této dopravní nehody musí policie teprve vyšetřit, ale následky jsou vážně, naštěstí ale ne tragické.

Automobil najel na šikmou hranu betonového svodidla, které jej katapultovalo do vzduchu. V letu pak zachytilo 49letou chodkyni, která zůstala po nárazu ležet na silnici. Zdravotníci prozradili, že žena utrpěla zranění hlavy a byla transportována do nemocnice. Zranění utrpěl podle dostupných informací také 19letý spolujezdec z auta. I ten prý podle serveru novinky.cz skončil kvůli ošetření v nemocnici.

Nehoda se naštěstí obešla bez ztrát na životech, ovšem majetek poškozen byl. Kromě betonových svodidel je zcela zničen SEAT Leon, kterým mladý řidič nehodu způsobil, ale také dům, do něhož narazil, či další auta zaparkovaná v ulici.

Video z vyšetřování nehody přímo z místa,kde se to stalo, přinesl video magazín idnes.cz.

Podle policie nebyl řidič pod vlivem alkoholu ani drog. Oboje vyloučila na místě provedená zkouška.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru