taxi protestní jízda

Je tomu asi dva týdny, kdy vygradoval rozkol mezi pražskými taxikáři a řidiči společnosti Uber. Na pražském ruzyňském letišti došlo dokonce k několika fyzickým napadením, kterým k překvapení všech bez zásahu přihlíželo několik svědků, a nakonec i policie.

Už před těmi dvěma týdny taxikáři varovali, že pokud magistrát, respektive primátorka Adriana Krnáčová proti Uberu právně nezakročí, budou protestovat a zablokují silnice. A protože magistrát pro takové zakročení nemá v zákonech žádnou oporu, taxikáři své výhrůžky naplní. Stane se tak už v pondělí 2. října.

Podle dokumentu, který na svém twitterovém účtu uveřejnil Janek Rubeš, který proti nepoctivým taxikářům bojuje už řadu měsíců, vše odstartuje na letišti v 10 hodin dopoledne. Pomalou jízdou v dlouhé koloně se z letiště přesunou přes ulici Aviatická do ulice Lipská a zase zpět. Jak dlouho tato jízda potrvá, zda bude poklidná a bez zbytečných fyzických ataků, zatím není jasné.

Jasné také není ani to, jak bude v případě blokování už tak hustého pondělního provozu reagovat policie. Podle dostupných informací o blokádě ví a má v plánu zakročit. Jak by takový zásah měl vypadat, ale policie nezveřejnila. V pondělí se tedy okolí pražského letiště raději vyhněte. Nepřipravíte se tak o nervy ani o čas.