BMW_Sikora_Dealership-BMW_M-showroom- (1)

První autosalon BMW M a M Motorsport ve střední a východní Evropě otevřel své brány 27. ledna v polském Mikołowě. Vlastníkem prodejny je společnost BMW Sikora Dealership. Nový showroom zasvěcený výhradně BMW M vznikl v areálu stávajícího prodejního komplexu. Nově vzniklá prodejna nabízí také servis, stejně jako exkluzivní závodní akce.

Klientům BMW M Sikora se dostane služeb a profesionálního poradenství od certifikovaného prodejního personálu. Kromě celé řady standardních sériových modelů si nadšenci do motoristického sportu mohou vybrat také z různých automobilů známých ze závodních okruhů po celém světě, včetně BMW M2 CS Racing, M4 GT3, M4 GT4, M6 GT3, M8 GTE a M4 DTM. Tyto vozy splňují homologační požadavky Mezinárodní automobilové federace FIA (nejsou schválené pro provoz na veřejných komunikacích), takže majitelé se mohou účastnit různých automobilových závodních šampionátů po celém světě.

Přečtěte si také:  G-Power upravil BMW M2 CS. Může mít větší výkon než M5 CS

Kromě celé modelové řady BMW M v atraktivních konfiguracích nabízí nový autosalon příležitost si během testovacích jízd na vlastní kůži vyzkoušet schopnosti těchto výjimečných automobilů. Prodejce nabízí zkušební jízdy na běžných silnicích i závodních tratích, stejně jako výlety do různých malebných oblastí Polska. Kromě toho jsou fanoušci BMW M zváni k účasti na pravidelné motoristické akce pořádané na prestižních závodních okruzích. Během těchto setkání řidiči zdokonalují svoji techniku řízení a těží z odborných znalostí profesionálů, včetně Ireneusze Sikory, který je sám úspěšným závodníkem.

BMW_Sikora_Dealership-BMW_M-showroom-Ireneusz_Sikora
Ireneusz Sikora

„Jsem nesmírně hrdý a zároveň dojatý. Po několika letech úsilí a příprav se splnil další z mých snů. Tento projekt byl mým životem. Přemýšlením nad tímto projektem a jeho přípravou jsem trávil dny i noci. Ale vyplatilo se to. Dnes jsme prvním prodejcem ve střední a východní Evropě, který má tu čest zastupovat BMW M Motorsport,“ uvádí Ireneusz Sikora, zástupce společnosti Sikora provozující BMW Autorizovaná dealerství. „Chtěl jsem, aby showroom vynikal, a tak tomu také je. Je architektonicky jedinečný, vybavený nejmodernějším osvětlením a ozvučením a svým zákazníkům nabízí to, po čem touží nejvíce: příležitost adrenalinové testovací jízdy ve všech modelech vozidel BMW M! Naši návštěvníci budou mít šanci zúčastnit se motoristických akcí, z nichž některé se budou konat na závodních tratích. Tam budou moci zdokonalit své řidičské schopnosti. Již nyní plánujeme postavit vlastní závodní okruh, který výrazně rozšíří náš potenciál a naši nabídku učiní ještě atraktivnější,“ dodává Ireneusz Sikora.

Ireneusz Sikora je nadšenec do motorsportu, polský trojnásobný mistr v kategorii superbiků a stále aktivní závodník. Šikovně spojuje své působivé závodní výsledky s úspěšnou kariérou v automobilovém průmyslu, která trvá již 25 let. Svůj první autosalon BMW otevřel v roce 2002 v ulici Warszawska 56 ve městě Bielsko-Biała, další byl založen v roce 2007 v Mikołowě na adrese Pszczyńska 103. Na stejné adrese se nachází i nově otevřený showroom BMW M Sikora.

Architektura budovy kombinuje eleganci a jednoduchost s dynamickými vlastnostmi značky M. Celá střecha je usazena na šikmých sloupech, zatímco tvar impozantních, více než 4 metry vysokých oken připomíná logo BMW M. Na zakázku vyrobené obložení stěn strohého a moderně pojatého interiéru budově dodalo elegantní minimalistický nádech a vytvořilo dokonalé pozadí pro předvádění vozů. Showroom je vybaven na zakázku vyrobeným nábytkem, který odpovídá celkové koncepci budovy. S ohledem na zákazníky byl prostor vybaven posezením, jež zákazníkům nabízí pohodlí a je vhodně navržené pro odpočinek a relaxaci.

Přečtěte si také:  Řidiči na dálnici D1 policisté naměřili skoro 200 km/h. Přijde o řidičák

Showroom BMW M Sikora je navíc vybaven inteligentním multimediálním systémem s inteligentní synchronizací osvětlení a zvuku s vizualizacemi. Všechny tyto prvky společně vytvářejí nepřekonatelný audiovizuální zážitek, který lze v nemalé míře připsat také inteligentnímu vícekanálovému systému prostorového zvuku.