V Dubaji mají autoškolu pro budoucí majitele super aut a luxusních SUV. Žáci trénují třeba na Mercedesu třídy G

Autor: Anina Russová - Zdroj: Emirates Driving Institute - Foto: Mercedes-Benz - 25. 2. 2022


Pamatujete si, v jakém autě jste absolvovali autoškolu? Vsadíme se, že to nic moc moderního, nového nebo snad luxusního a výkonného nebylo. Ostatně, auta autoškol dostávají od studentů často hodně zabrat, a tak se není čemu divit, že výuka většinou v tom nejnovějším a nejdražším autě neprobíhá. Ačkoliv ten skok z autoškoly do moderního auta a na silnice může být velký. V Dubaji jsou ale autoškoly na fakt, že řidiči po absolvování autoškoly nebudou sedat do levných ojetin, připraveny.

Luxusní auta, kam se podíváš

Dubaj je svět sám pro sebe. Na jednu stranu tam žije řada velmi chudých lidí, ale na druhou zase jejich pravý opak. I policie či hasiči tam jezdí super auty, o kterých se běžným smrtelníkům může jen zdát. Své showroomy tam mají všechny luxusní a sportovní automobilky světa a prodejům se daří. A tak je logické, že na to musely zareagovat i autoškoly.

Přečtěte si také:  Nové zkušební otázky v autoškolách lépe připraví. Poprvé i díky videím

Jedna z nich, konkrétně Emirates Driving Institute, tedy jedna z nejstarších a největších tamních autoškol, připravila speciální program pro ty, kteří se chtějí naučit řídit luxusní SUV nebo jiná super auta. Jeho označení je Platinum Driving Course a dle popisu samotné autoškoly je určen pro „ty, kteří se chtějí naučit řídit nejluxusnější vozy nejvyšší třídy“. K výuce tam tak slouží třeba Mercedes-Benz G 500, Range Rover Sport, Tesla Model X, Lexus IS 350 nebo třeba Nissan Patrol.

Přesnou cenu tohoto speciálního kurzu bohužel neznáme, ale běžná autoškola se v Dubaji pohybuje v přepočtu kolem asi 35 000 Kč. Platinum Driving Course ale není jen o naučení se řídit. Autoškola slibuje, že se veškerá výuka maximálně přizpůsobí žákům. Samozřejmostí je nastavení jízd jen na termíny, kdy se jim to hodí, včetně nočních časů. Každý žák bude mít navíc přiděleného pracovníka, který se bude starat o jeho pohodlí a zařídí za něj veškeré formality, včetně následného vyzvednut řidičského průkazu.

Přečtěte si také:  Jen autoškola nestačí. Mladí řidiči potřebují jezdit

A autoškola se také postará o vyzvednutí a následný odvoz žáka buď domů, nebo tam, kam potřebuje. Teorii pak mohou absolvovat jen formou online kurzu z pohodlí domova.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek