genesis-gv80-dubajska-policie-1

Vozový park dubajské policie je vyhlášený. Jsou v něm hlavně exkluzivní supersporty, ale i od Brabusu upravený Mercedes-Benz třídy G a podobně. Teď ale dubajská policie pořídila auto o poznání „normálnější“. Přírůstkem je automobilová novinka v podobě SUV Genesis GV80.

Toto luxusní SUV se tak postaví po boku aut jako například Bugatti Veyron a Porsche 918 Spyder. Jde o horkou novinku v nabídce značky, kterou vlastní Hyundai.

Přečtěte si také:  Hyundai chystá v Evropě prodej luxusních modelů Genesis. Už teď si je můžete pořídit i v ČR

Značka Genesis nový přírůstek v dubajské policii komentovala prostřednictvím ředitele tamějšího zastoupení Sulimana ALZabena, který řekl: „Jsme hrdí na to, že jsme partnery dubajské policie, která šíří povědomí o silniční bezpečnost napříč celou společností,“ a dále dodal: „Doufáme, že technicky vyspělý Genesis GV80 přispívá k usnadnění práce dubajské policie a pomůže při různých službách veřejnosti.“ 

genesis-gv80-dubajska-policie-2

Genesis GV80 je velké auto, které díky svým rozměrům (délka: 4945 mm, šířka: 1975 mm, výška: 1715 mm a rozvor náprav: 2995 mm) odpovídá velikosti BMW X7. O pohon auta se může starat buď třílitrový naftový šestiválcový 207 kW/282 koňmi a 588 Nm nebo dvojice benzinových šestiválců 2,5litrový čtyřválec s 227 kW/309 koňmi, případně 3,5litrový šestiválec s 283 kW/385 koňmi. Standardem je automatická osmistupňová převodovka a poháněna jsou buď zadní nebo všechna čtyři kola.