hyundai-genesis_g80-01

Hyundai chystá v Evropě prodej luxusních modelů Genesis. Už teď si je můžete pořídit i v ČR

Autor: Pavel Srp - Zdroj: Hyundai, Genesis - Foto: Genesis - 4. 5. 2021


To, jak velký posun udělal v Evropě za poslední dvě dekády Hyundai, je působivé. Ze značky, která na přelomu milénia bývala na chvostu evropského automobilového trhu, se stává hráč, na kterého si musejí zavedené značky dávat velký pozor. Kromě mainstreamových modelů se totiž Hyundai pouští také do luxusních řad. V Evropě začne plánuje prodávat své luxusní modely pod značkou Genesis.

Hyundai už v Evropě jeden luxusní model prodával. Šlo o velké, pohodlné a parádně vybavené auto, ale zákazníci na něj tehdy ještě neslyšeli. Cena nebyla – ve srovnání s tím, co auto nabízelo – vlastně nijak vysoká, ale nejspíše za neúspěch mohla zejména tehdejší image značky „souseda z Boleslavi“. Mimochodem test Hyundai Genesis si můžete přečíst tady:

Test Hyundai Genesis V6 3,8 GDI 4×4 (2015)

Hyundai se ale rozhodl, že letos už oficiálně v Evropě – včetně České republiky – prodej značky Genesis spustí. Tiskový mluvčí českého zastoupení automobilky Hyundai David Pavlíček k tomu říká: „Česká republika je jedním z trhů, na něž by značka Genesis měla expandovat až v dalších vlnách, které očekáváme v roce 2022 nebo 2023.“

Ovšem pokud už vás teď nějaký model z nabídky značky zaujal, nemusíte čekat na oficiální spuštění prodeje. David Pavlíček má pro vás řešení: „Čeští zákazníci, kteří si model z nabídky značky Genesis přejí zakoupit již nyní, budou moci využít služeb vybraných českých dealerů Hyundai. Ti budou schopni zprostředkovat nákup z prodejní sítě v sousedním Německu a aktuálně pracujeme na tom, aby byli brzy schopni nabídnout také kompletní servisní služby.“

V Evropě budou oficiálně dostupné čtyři modely. V první vlně to bude sedan vyšší střední třídy G80 a SUV GV80, později přijdou ještě menší modely: sedan střední třídy G70 a SUV GV70.

Hned zkraje se chystají také tři elektromobily. Prvním z nich je čistě elektrická verze sedanu G80, další dva se teprve chystají. Stát mají na platformě E-GMP, kterou koncern Hyundai využívá pro nejnovější elektromobily, a stojí na ní Ioniq5 a Kia EV6.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru