Skoda-Pick-up-Favorit

V České republice je na prodej opravdu raritní Škoda Pick up. Dáte za ni půl milionu

Autor: Pavel Srp - Zdroj: bazos.cz - Ilustrační foto: Škoda - 9. 5. 2023


Když před více než třemi dekádami přišel na trh Favorit, byl to jen začátek. Z jeho karoserie pětidveřového hatchbacku nakonec vznikly další modely jako kombi Forman anebo třeba praktický Pick-up. A právě jedna velmi raritní Škoda Pick-up je na prodej. Jmenuje se Škoda Elmo a je elektrická.

Škoda Elmo vychází z původního modelu Škoda Pick-up, ale byla přestavěna na elektromobil. Přestavbu prováděla Škoda Ejpovice, stejně jako tomu bylo v případě elektrického Favoritu. Přesná označení byla ELTRA 151L pro Favorit, respektive ELTRA 151 Pick-UP pro Pick-up, ale pro britský trh bylo označení Elmo. Tyto elektromobily nebyly v České republice příliš známé, pár kusů sice zakoupila Česká Pošta a používala je pro rozvoz zásilek po centrech velkých měst, ale jinak se tu nerozšířily.

Přečtěte si také:  Možná už máte v garáži veterána. Letos slaví třicítku řada naprosto běžných aut

Původní benzinová jedna trojka musela z auta ven, na jejím místě je nyní elektromotor i s bateriemi a další baterie jsou i pod podlahou nákladového prostoru. O pohon se tak staral stejnosměrný elektromotor Elis (případně PŘIS2/60) s výkonem jen 15,5 kW/20 koní a s točivým momentem 49 Nm. Podle dostupných informací pracoval s proudem 220 A (krátkodobě až 350 A) a dosahoval účinnosti 92 %.

Poháněna jsou stále přední kola přes původní přímo řazenou převodovku. Ta ovšem byla upravena tak, aby se nedal zařadit pátý rychlostní stupeň, prý kvůli vyšší hmotnosti (cca 1,4 tuny) a možnému nebezpečí při rychlé jízdě a slabým brzdám.

Přečtěte si také:  Takhle Škodovka propagovala Favorit. Ve filmu nechybí nebezpečná jízda, nevyřešené vztahy i snění

Škoda Elmo, která je na prodej v České republice, je prý ve stavu nového vozu. Najeto má jen 2114 mil a pochází z Velké Británie, odkud má také doklady. Nevýhodou může být pravostranné řízení, ale výhodou naopak to, že auto je po kompletní renovaci ještě ve Velké Británii. Cena je stanovena na 490 tisíc korun, s tím, že doprava vozu po celé ČR je součástí kupní ceny.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *