SKODA-FAVORIT-1

Škoda Favorit byl přelomový model. Po dlouhých desítkách let totiž československá automobilka vyrobila auto, které se konečně opět mohlo postavit vedle západních značek. Favorit měl velké ambice, i proto vznikl tento propagační film.

Pochází z roku 1988 a uvidíme v něm mladého kluka, který v trezoru právě tuto mladoboleslavskou novinku objeví, a představuje si, jaký by s ní mohl být život. Jeho snění se točí právě kolem auta, žen a problémů, které s tím souvisí.

Přečtěte si také:  Škoda Favorit v Top Gearu, otestovali ho v roce 1989

Se „svým“ novým Favoritem vyráží pro svoji milou, kterou chce vzít na výlet, ale neobejde se to bez komplikací a nevyřešených minulých vztahů. Tvůrci filmu nám ve filmu ukáží, že se Favorit neztratí ani ve městě, ani na okreskách nebo na dálnicích, ale vyjedou s ním i do terénu. 

Scénář je hodně zvláštní, ale akce ve filmu nechybí. Uvidíme předjíždění na dálnici zprava, ale také jízdu na dálnici v protisměru, otáčení přes ruční brzdu anebo zběsilé odjezdy s protáčejícími se předními koly. Tenhle propagační film by v dnešním světě neprošel, někdo by ho určitě nechal zakázat…

Přečtěte si také:  Škoda Favorit byla přelomovým autem, ale start výroby provázely problémy

Škoda Favorit se prodával mezi lety 1987 až 1994 a z výrobních linek sjelo celkem 783 168 vozů Škoda Favorit. Vyráběla se i jeho praktičtější kombi verze Forman, ale i užitkové deriváty včetně typu Pick-up. Všech modifikací sjelo z výrobních linek celkem 1 077 126 kusů.

Přidat komentář