Top Gear je fenomén. Poslední dva roky však zažívá krušná období. Pořad ale prošel za těch téměř 40 let co se vysílá mnoha změnami. Vždyť první epizoda se na televizních obrazovkách objevila už v roce 1977 jako běžný televizní pořad o autech, ale pak se z obrazovek vytratil. Objevil se znovu v roce 2002, kdy ho znovu obnovil Jeremy Clarkson, a postupem času se z něj stala spíše show než opravdový informační pořad.

Jeho slávu a úspěch teď však – zdá se – přebere nový pořad, do které ho se slavná trojice původních moderátorů Top Gearu přesunula. Nový pořad se jmenuje The Grand Tour, uvádějí ho Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May. Premiéra prvního dílu se odehrála v pátek 18. listopadu a podle ohlasů jde o skvělý počin. Pokud to tak půjde dál, rozhodně se máme nač těšit.

Přečtěte si také:  20 let vlajkové lodi automobilky Škoda. Top Gear označil Superb v roce 2009 za „Luxusní auto roku“

Zpátky k Top Gearu. V roce 1989 to však byl ještě čistě informační pořad o automobilech a jako takový měl za úkol představovat divákům automobilové novinky. Ovšem nejen ty ze západní Evropy, ale také ty z východní, resp. střední. V roce 1988 se v něm tak objevila i tehdy novinka v podobě Škody Favorit.

Favorit otestoval tehdejší moderátor Chris Goffey a pokud umíte anglicky, dozvíte se spoustu praktických informací. Je to vlastně anglická obdoba tehdejšího českého Auto moto revue, kde byl v roce 1988 mimochodem Favorit také otestován.

Zajímavé tehdy bylo, že na naše východní trhy byly dodávány vozy osekané o výbavu, ale na západ šly vozy s mnoha zajímavými prvky výbavy. A nebylo tomu tak pouze u Favoritu, ale i u dřívějších modelů. Favorit měl například stěrač zadního okna, autorádio, střešní okno a nebo litá kola.

Přečtěte si také:  Test Volkswagen Polo 1.0 TSI 81 kW DSG (2021)

V testu Favorit docela zaujal, ačkoliv projev jeho motoru je prý docela hrubý. Přesto si s autem i v prudkých velšských kopcích umí poradit a je prý poměrně pružný. Moderátorovi se líbí i odhlučnění nebo práce podvozku, který umí vyrovnat i nekvalitní silnici. Samozřejmě nejde o jediné výsledky testu, na ten se podívejte sami. Prozradím vám ještě fakt, že výsledek testu pro Škodu Favorit nedopadl vůbec špatně. Naopak.