Test Dacia Sandero Stepway TCe 110 (2023)

Už ne Dacia Sandero Stepway, ale jen Dacia Stepway. Chystá se nový crossover?

Autor: Pavel Srp - Zdroj: Auto Express - Foto: Pavel Srp - 21. 3. 2023


Automobilce Dacia se daří, má vysoké prodeje a umisťuje se na úplně předních příčkách ve statistikách evropských prodejů. V současnosti nemá v nabídce mnoho modelů, ale to by se mohlo brzy změnit. Ještě letos by se měl ukázat Duster, o něco později pak ještě vetší Bigster a zdá se, že i zcela nový model Dacia Stepway.

Označení Stepway už Dacia v současnosti rumunská automobilka používá, jde ale jen o stupeň výbavy pro model Sandero. S příchodem nové generace Dusteru, který by měl povyrůst, a ještě většího Bigsteru ovšem vznikne prostor pro menší crossover. A ten by Dacia mohla využít právě novým modelem Stepway.

Přečtěte si také:  Dacia Sandero: Jaké je tajemství úspěchu nejprodávanějšího auta v Evropě

Dacia už nechce být nejlevnější značkou na trhu, stále si ovšem chce zachovat status výrobce modelů s ideálním poměrem toho, co za své peníze zákazník dostane. Na trhu navíc chce co nejdéle udržet i spalovací motory – bez ohledu na to, zda je EU nakonec od roku 2035 opravdu zakáže nebo nikoliv. To vše ji má dále pomoci s vnímáním lidí a vymanit ji ze škatulky „laciných“ aut. S novými modely Sandero i Jogger se jí to vlastně i daří, protože auta nejen vypadají dobře, ale také dobře jezdí a mohou mít poměrně bohatou výbavu.

Dacia Duster nové generace byla vyfocena v rámci předsériového testování už ve své karoserii

Že je nový samostatný model Stepway ve hře, potvrdili zástupci značky v rozhovoru pro britský magazín Auto Express. Do toho byl pozván viceprezident za prodej, marketing a provoz Xavier Martinet, který řekl, že se značka snaží Sandero a Sandero Stepway více oddělit. Myslí si, že je tu mezi modely Sandero Stepway a Duster prostor, který by šlo zaplnit.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *