Diktát trhu je neúprosný a velí, že kdo svým zákazníkům nenabídne SUV, jako by snad ani nebyl. Proto svá SUV nabízí nebo brzy nabídne i takové značky jako Bentley, Maserati, Rolls-Royce a nebo Lamborghini. Obzvlášť u Lamborghini a Rolls-Royce jsme z tohoto jejich rozhodnutí poněkud rozpačití, ale chápeme, že vydělávat se prostě musí.

Do této speciální party čerstvých producentů SUV se již brzy zařadí i Lotus. Chytáte se za hlavu? Vysvětlení je jednoduché. Nový čínský majitel značky ji chce znovu pořádně oživit, a tak se snaží dělat doslova psí kusy. No, a SUV je takovým jedním psím kusem, který by však značce mohl pomoci.

Než se začnete rozčilovat, vzpomeňte si na Porsche. Tomu totiž v době vzniku Cayenne fanoušci také spílali, ale následně pochopili, že díky jeho prodejům je možné, aby vyvíjelo takové lahůdky, jakým je třeba nedávno představený model 911 GT2 RS a podobně.

O chystané novince Lotusu se toho zatím moc neví. Na internet uniklo jen pár kreseb z patentovaného úřadu. Z těch je patrné, že Lotus se bude držet aktuálního trendu, tedy ostřeji řezané přední části a pozvolně splývavé zadní části. Podle všeho by Lotus rád vsadil na extrémně nízkou hmotnost, dokonce se mluví o tom, že se dočkáme nejlehčího SUV vůbec. Víme také, že novinka bude využívat platformu od Volva. Na zbytek si musíme počkat do roku 2020, kdy by měla proběhnout premiéra.