O tom, že Toyota GR Supra, tedy nejmodernější verze japonské legendy vznikla ve spolupráci s automobilkou BMW, určitě víte. Ostatně, v době, kdy byla Supra představena, se nemluvilo o ničem jiném. Jedni byli nadšeni a očekávali prostě technicky skvělé auto, druzí nechápali, proč se německá značka montuje do výroby tak legendárního auta. Dnes už tato spolupráce asi nikoho netrápí a někteří jsou celí natěšení, protože se už pár měsíců mluví o tom, že Toyota by mohla dát vzniknout Supře GRMN.

Současně s tím se ale živě diskutuje také nad tématem, týkajícím se pohonné jednotky této vpravdě výjimečné Supry. Objevily se totiž spekulace, které jsou skálopevně přesvědčeny o tom, že pokud Supra GRMN bude, dostane šestiválec z právě představených modelů BMW M3 a BMW M4.

Přečtěte si také:  Řídil jsem závodní BMW na mosteckém okruhu. Je to nejlepší zážitek letošního roku

Prezident BMW M Markus Flasch tyto diskuze před časem ještě přiživil, když tuto informaci ani nepotvrdil, ale ani nevyvrátil. A od té doby si možná přítomnost motoru BMW M v Supře žije svým životem.

Spekulace před několika málo dny ale osvěžili autoři videa natočeného na okruhu Nürburgring. Na záběrech je totiž zachycena Toyota GR Supra při testovacích jízdách. Nebylo by na tom nic tak zajímavého, to ale jen do chvíle než si pustíte zvuk videa. Možná se nám to zdá, možná se to zdá také desítkám komentujících u videa, ale Supra z videa opravdu zní „nějak jinak“ než ta, kterou jsme před pár měsíci testovali…

Test Toyota GR Supra Executive 3.0 Twin Scroll Turbo (2020)

Okamžitě se tedy znovu vyrojily debaty o tom, jestli japonská bestie opravdu dostane třílitrový šestiválec, který je v BMW M3 v závislosti na verzi auta naladěn až na 510 koní. Nutno ale říct, že Toyota v autě na okruhu vůbec nemusí testovat nový motor, ale spíše třeba nový výfukový systém, který dal Supře o něco jadrnější zvukový projev.

Nechceme se ke spekulacím přidávat, ale zajímá nás, co si myslíte vy. Bylo by snad BMW M opravdu ochotné propůjčit takovou pohonnou jednotku do jiného auta. To není něco, co by standardně dělalo. Naposledy měl „bavorácký“ motor (V12) supersport McLaren F1. Od té doby k takové spolupráci nedošlo.