Říká se: „Ženu ani květinou neuhodíš.“ Ovšem hlavní aktérky přiloženého videa bych já osobně s naprostým klidem vzala květináčem po hlavě. A hned poté bych jim vzala řidičáky. Důvod pochopíte hned, jakmile si video pustíte. Je to jako soubor typických ženských vlastností, které se projevují zázračně jen za volantem. A pak mívají fatální následky.

Víte, jak se říká, že ženy zvládají víc věcí najednou? U některých tato vlastnost mizí ve chvíli, kdy sednou za volant. Řídit, řadit, dívat se kolem sebe, dávat pozor na dopravní značky, ostatní auta nebo chodce je na ně prostě až moc. A některé to klidně i přiznají a co je horší, i přes to všechno řidičák dostanou.

To je případ jedné mé kamarádky, která udělala autoškolu a dostala řidičák i přesto, že na dálnici není schopna jet rychleji než 90 km/h a ve městě 40 km/h. Nesnáší, když je kolem ní velký provoz. Nesnáší, když se kolem motají chodci a nezvládá jakékoliv krizové situace. A přesto má řidičák a jezdí.

Kompilace řidičů Land Roverů, kteří by za volant raději sedat neměli

Video dokazuje, že to není ojedinělý případ. Bohužel je takových žen obrovská spousta. Všechny mají jedno společné: nesmyslně zmatkují a reagují. Proto vás, pánové, moc prosím, za všechny řidiče, věnujte se svým drahým polovičkám – řidičkám. Jezděte s nimi, učte je, vysvětlujte jim chyby a to klidně stále dokola. Bohužel to řada žen potřebuje jako sůl. Vysvětlete svým nejbližším ženám, že auto je prostě jen stroj, kterého se nemusejí bát. A pokud vidíte, že na to dotyčná opravdu nemá vlohy, raději ji za volant nepouštějte. Za to riziko to nestojí.