Zdroj: Dan Ťok/Twitter

Za posledních několik měsíců jsme vám říkali hned o několika řidičích, kteří se vlivem stresu, stáří, nepozornosti nebo jen lidské hlouposti ocitli v protisměru na dálnici. Ať už šlo o důchodce nebo jen roztržitost nebo popletení smyslů, vždy to mělo stejný konec, kterým byla dopravní nehoda. Při velké většině z nich se naštěstí účastníkům nestalo nic vážného. Naštěstí.

Řidič Škody, který způsobil nehodu jízdou v protisměru, se přihlásil policii

V okolních zemích je běžné na nájezdy, respektive sjezdy na dálnici umisťovat výrazné dopravní značení upozorňující řidiče na to, že vjíždějí do protisměru. Z nějakého důvodu jsme ale my byli výjimkou a to přesto, že jsou to právě naše silnice, které jsou doslova „přeznačkované“. A možná i to je důvod, proč jsou někteří schopni vjet na dálnici sjezdem a vůbec jim to nedojde. Jsou tak zvyklí na to, že jim stát tisící rozmístěnými značkami říká, jak mají jet, kam mají jet a komu mají dát přednost, že přestávají za volantem používat mozek.

A právě kvůli nim se už i naše úřady rozhodly na vybrané dálnice umístit nové dopravní značení, a to už během první poloviny tohoto roku. Jejich design bude totožný se značkami používanými v okolních státech, takže bude jasný i zahraničním turistům. My doufáme, že to pomůže!