Porsche-924-prestaveno-na-Ferrari-Testarossa-na-prodej- (1)

Toto „Ferrari Testarossa“ bylo původně Porsche 924

Autor: Pavel Srp - Zdroj a foto: mobile.de - 1. 5. 2020


Jsou lidé, jejichž snem je vlastnit supersport. Někteří mají to štěstí, že si ho nakonec koupí, jiní sní dál, ale je tu také pár těch, kteří se rozhodnou si takové auto postavit. Třeba jako tvůrce tohoto „Ferrari Testarossa“ bylo původně Porsche 924.

Už první pohled na „Ferrari“ prozradí, že tady něco nehraje. Rozměry zdaleka nejsou takové, jaké má originální Testarossa. Ta je totiž opravdu placatá, nízká a široká. Nutno ale zmínit, že ačkoliv proporce nesedí, karoserie vypadá opravdu zajímavě.

Ferrari Testarossa na motorové brzdě. Jaký výkon bude naměřen po 30 letech?

I druhý pohled ale ukáže, že nejde o originální auto. Tvary nárazníku jsou sice podobné, ale přidané světlomety v jeho spodní části jsou jednoduché a vypadají jako z Oltcitu. Ferrari Testarossa má světlomety rozdělené a jde o světlomety do mlhy a ukazatele změny směru. Bok odhaluje žebrování, které se italské předloze podobá, a zadek? I ten se snaží originálu přiblížit. Splést si ale tohle „Ferrari Testarossa“ s opravdovým Ferrari Testarossa nejde.

Motor upraven nebyl, což je vzhledem k tomu, že šlo o obyčejné Porsche 924 z roku 1978 poměrně tristní. Pod kapotou devět dva čtyřky se totiž nacházel čtyřválcový atmosférický dvoulitr s pouhými 92 kW/125 koňmi. A to nikoho nemůže oslnit nejen při nastartování, ale zdaleka pak ani při jízdě.

Tohle auto je na prodej, inzerát najdete ZDE. Prodejce za něj chce 14 900 euro, což je v přepočtu podle kurzu ČNB kolem 400 tisíc korun. Má takovou cenu? Nebylo by výchozí Porsche 924 lepším kupem? Za mě rozhodně ano…

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek