porsche-924-kombi-dp-cargo-shooting-brake-na-prodej-ebay-2

Chcete opravdu originální auto? Na prodej je Porsche 924 v kombíku

Autor: Pavel Srp - 5. 1. 2019


Na ebay se před pár dny objevilo na prodej velmi raritní kombi, které na ulici jen tak nepotkáte. Na prodej je totiž Porsche 924 kombi.

I když v dnešní době díky modelu Panamera Sport Turismo není Porsche v kombi zase až takovou vzácností, za tohle byste museli dát majlant. I dříve už tahle automobilka z Zuffenhausenu praktické verze svých modelů postavila, ale šlo jen o koncepty, které jste si nemohli koupit. Teď je však na prodej kombík, na který sice nestačí několik průměrných českých platů, ale je znatelně levnější než panamera.

Jde o přestavbu DP Cargo, kterou má na svědomí společnost DP Motorsport. Jako základ pro ni posloužilo obyčejné Porsche 924, což je úplně základní model. Ten vznikl spoluprací automobilek Volkswagen a Porsche a poháněl ho čtyřválcový dvoulitr od Audi. Nakonec ho ale v roce 1976 představilo samo Porsche.

Na prodej je auto vyrobené v roce 1976, které přestavbou na kombi „Shooting brake“ prošlo o 10 let později. Současně s tím bylo do auta zastavěno kompletní pohonné ústrojí z verze 924 turbo – tedy nejen motor a převodovka, ale i části pohonu. Aktuálně je na počítadle kilometrů 79 638 ujetých mil a auto je po servisu, v rámci něhož dostalo i nové brzdy, čelní sklo a světlomety.

DP Cargo, tedy Porsche 924 kombi je na prodej ve Velké Británii za 30 tisíc liber, což je přibližně 850 tisíc korun. Inzerát najdete ZDE anebo přímo na stránkách prodejce ZDE.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru