Porsche Panamera Sport Turismo není prvním „praktickým“ modelem – video

Autor: Pavel Srp - 14. 3. 2017


Porsche slaví na ženevském autosalonu premiéru nového vozu s karoserií typu shooting brake, představuje nový model Panamera Sport Turismo. Rozhodně ale nejde o první takový model, podobných aut vzniklo víc. I když jen jako koncepty.

Jde například o Porsche 928-4. Vůz, který vznikl v roce 1984 přímo pro Ferryho Porsche k oslavě jeho 75. narozenin. Základem pro úpravu bylo obyčejné Porsche 928 S, které poháněl motor V8 16V s objemem 4.7 litru a výkonem 310 koní. Na rozdíl od výchozího vozu ale dostal čtveřici plnohodnotných sedadel, díky čemuž musela být upravena karoserie. Na první pohled je jasně patrný jiný tvar s vyšší střechou v zadní části, upraven byl ale také B-sloupek, aby se na zadní sedadla lépe nastupovalo. Nebylo to ale vše, drobně se změnily i další detaily jako například čalounění interiéru a nebo přední projektorová světla.

Vůz nám přímo v depozitu Porsche muzea představí v krátkém videu šéf historického archivu automobilky Porsche Dieter Landenberger.

Nebyl to však jediný podobný model, o tři roky později vznikl další koncept. Tentokrát dokonce čtyřdveřového „kombíku“. Šlo o Porsche 928 H50 Concept, o tom se teď nemluví…

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru