Výrobní závod Porsche v Lipsku spustil sériovou výrobu nového modelu Panamera Sport Turismo. První vozidla pro zákazníky úspěšně absolvovala výrobní procesy v karosárně, lakovně a na montážní lince. Proces výroby byl speciálně přizpůsoben novému modelu. „Toto zahájení sériové výroby potvrzuje vedoucí roli lipského závodu ve výrobě velmi komplexních modelových a technických variant. Náš závod, oceněný společností J.D. Power, je proslulý na celém světě výjimečnou kvalitou vyráběných vozidel a optimální kombinací manufakturní a sériové výroby,“ říká Gerd Rupp, předseda představenstva společnosti Porsche Leipzig GmbH.

Společnost Porsche loni rozšířila lipský závod zprovozněním karosárny, která je zcela novým výrobním zařízením, určeným pro novou modelovou řadu Panamera. Investicí ve výši 500 milionů EUR bylo vybudováno také zcela nové centrum kvality, které poskytuje důležitou podporu během procesu zahájení výroby nových modelů. Kromě toho zajišťuje plnění přísných požadavků společnosti Porsche na kvalitu a řídí přechod z fáze vývoje do fáze sériové výroby.

Model Panamera Sport Turismo oslavil svou světovou premiéru v březnu 2017 na autosalonu v Ženevě. Nová verze na základě úspěšného sportovního sedanu představuje svým nezaměnitelným designem naprosto unikátní přístup v luxusním segmentu. Sport Turismo, nabízené s motory o výkonu až 404 kW/550 koní, je praktičtější než jakýkoli jiný model v této třídě. Nový model Panamera nabízí dokonalou kombinaci každodenní využitelnosti a maximální flexibility díky velkému výklopnému zadnímu víku, nízké výšce prahu zavazadlového prostoru nad zemí, většímu objemu zavazadlového prostoru a interiéru s konceptem uspořádání sedadel 4+1.