volkswagen-brouk-zvetsena-kopie

Tohle není miniatura Brouka. Naopak je o 40 % zvětšený

Od Pavel Srp | Zdroj: youtube.com - 29. 8. 2020


Když máte rodinu, potřebujete velké auto. Asi budete souhlasit s tím, že Volkswagen Brouk Cabriolet ideálním rodinným autem rozhodně není. Ale co když ho máte natolik rádi, že se s ním nechcete rozloučit? Postavte si jeho zvětšeninu. To přesně udělali Američani Scott Tupper a jeho otec.

Vzorem pro stavbu byl jejich poměrně obyčejný Volkswagen Brouk Cabriolet z roku 1959. Výsledkem měla být jeho přesná kopie, ovšem zvětšená o 50 %. Nakonec z toho sešlo, protože s tak velkým autem už by se nedalo jezdit ani po amerických silnicích. Nakonec je kopie větší „jen“ o 40 %, ale i tak přerostla Hummer.

Pokud se na obě auta, stojící vedle sebe, podíváte, prakticky se – kromě velikosti – neliší. I větší z brouků má ta správná měřítka a proporce. Je to dáno tím, že běžný brouk nejdříve oba Tupperové digitálně naskenovali a všechny díly pak v počítači s přesně zvětšili o požadovaných 40 %.

Zvětšenina stojí na podvozku pick-upu Dodge, z něhož zůstal také motor V8 5.7 HEMI i automatická převodovka. Protože má ale kopie odpovídat původnímu modelu, musely být vyřešeny „jen“ dva pedály. Nakonec jsou tu tak pedály, oba levé pedály jsou brzda, pravý je normálně plynový pedál.

Přečtěte si také:  Pokořitel vysokohorských terénů. Unikátní polopásové vozidlo Volkswagen T1 bylo po 60 letech zrestaurováno

Okopírovaný je i kompletní interiér, a aby v něm původní budíky nepůsobily jako pěst na oko, jsou schované za palubní deskou. Po stisknutí tlačítka se vysouvají směrem dolů, aby měl řidič přehled o tom, kolik jede a co se s autem děje.

Jde o plně funkční stavbu, s níž rodina Tupperů běžné jezdí po silnicích. A podle svých tvrzení jsou neustále fotografováni. A to i tak, že je lidé pronásledují. Vlastně se vůbec nedivíme…