mercedes-benz_250d-w124-811_tisic_kilometru- (7)

Mercedes-Benz byl vždy automobilem pro ty bohatší a nabízel opravdu spolehlivé automobily. Většina z těch starších nakonec skončila svůj život kvůli korozi, ale motor by jezdil dál. I proto není problém najít v inzerci mercedesy s více než půl milionem najetých kilometrů. Tento má ale na tachometru přes 800 tisíc kilometrů.

Když se na tento Mercedes-Benz 250 D s kódovým označením W124 podíváte, rozhodně na něm jeho dlouhý život poznáte. Z výrobní linky sjel už před 31 lety, vyroben byl totiž v roce 1990. Za tu dobu už najel 811 tisíc kilometrů. Při přepočtení na nájezd ročně to není zase tolik (vždyť to není ani 30 tisíc kilometrů), ale otázkou je, jak dlouho už takovou porci kilometrů nejezdí. VIN prodejce u inzerátu neuvádí, takže nájezd není možné podle absolvovaných prohlídek na STK zkontrolovat.

Přečtěte si také:  Test Mercedes-Benz E 400 d 4MATIC All-Terrain (2021)

Spolehlivý tedy tento Mercedes-Benz je, ale podle svého stavu už poslední dobou sloužil spíše jako dělník. Zvenku má spoustu šrámů, včetně rozbitého pravého zadního světlometu a ťuknutého pravého předního rohu, korozí však karoserie příliš napadená není. A to je u sto dvacet čtyřky docela překvapení.

Podobné je to i v interiéru, který vypadá používaně, je špinavé a je roztržené čalounění na sedadle řidiče. Některá jiná auta tak ale vypadají třeba i po dvou stovkách tisíc najetých kilometrů. O něco hůře je na tom stropnice, která se zcela odlepila a je roztrhaná.

Podle popisku u inzerátu je auto „způsobilé k provozu“, ovšem bude vyžadovat hodně investic. To je zřejmé už na pohled. Otázkou je, jak je na tom technika. Na druhou stranu má pod kapotou atmosférický pětiválcový motor s objemem 2497 ccm. Jeho výkon je 66 kW/90 koní a točivý moment 154 Nm. Dynamikou sice neoslní, ale spolehlivostí rozhodně ano.

Přečtěte si také:  Mercedes-Benz a SEAT hlásí skvělé prodeje. Dacia se trápí s velkým propadem. Dařilo se i hybridům

Prodejce z Písku chce za tento Mercedes-Benz 33 tisíc korun (inzerát najdete tady), což není úplně málo. Na internetu se za tyhle peníze dá (pouze na pohled podle fotek) najít i pár lepších kusů.

Otázkou na závěr zůstává, jestli je tohle opravdu nejvíc ojeté auto na českém internetu anebo je takových aut více, jen je jejich nájezd upravený… Co myslíte?