Že je dětské autíčko pro vašeho malého potomka poté, co z něj vyroste, zbytečné? Ale kdepak, dá se využít i pro tatínky a maminky, třeba jako tohle Porsche 911, které dostalo motor z motorky a další úpravy. Tím bychom se rozhodně svézt chtěli!

Původně šlo o obyčejné dětské autíčko, které lze pořídit v obchodě, ale postupem času se změnilo k nepoznání. A je to vidět už na první pohled. Vždyť z přední kapoty nyní čouhá motor s objemem 450 ccm z motorky KTM. Dominuje mu vzduchový filtr na vrchu a výfukové svody vedoucí přes celé autíčko až dozadu. Vyveden je přesně ve stejných místech jako u velkého Porsche 911 GT3. A je také pořádně hlučný.

Zaujmou i široká kola původně ze čtyřkolky, které obouvají nízké pneumatiky. Ty prý nedávají autíčku prakticky žádnou trakci, takže driftovat lze mrknutím oka.

Tahle dětská autíčka jsou zběsilosti. Obě pohání turbomotory z motorky

V interiéru je i pohon zadní osy řetězem, stejně jako výfukové potrubí anebo hadice z motoru k chladiči a zase zpět. Musí tam být opravdu velké horko. U pravé nohy je v interiéru ještě palivová nádrž, jejíž tankovací hrdlo je z pravé strany zvenku.

A jak se auto ovládá? Podobně jako motorka. Startér je elektrický a nachází se na volantu, stejně jako plyn. Na volant jsou přidělány také další dvě páčky – levá slouží jako spojka, pravá ovládá přední brzdy. Zadní brzdy jsou na pravé noze a levou nohou se mění rychlostní stupně v šestirychlostní manuální převodovce.

Jde o teprve první evoluci, která by měla být postupně vylepšována. Majitel přemýšlí třeba o instalaci odpružení na přední nápravu, protože tady žádné není, ale i o diodách do světel a podobně.