slapaci-auticko-Aston-Martin-Drophead-Coupe-a-Ferrari-250-GT-California-Spyder-na-prodej- (1)

Žádné elektromobily! Kupte dětem funkční autíčka se spalovacími motory

Autor: Pavel Srp -   26. 1. 2019


Výchova člověka milujícího auta je třeba už od útlého věku, i proto rodiče často a rádi pořizují všemožná dětská autíčka. A to jak modely, tak i ta jezdící, ve kterých se pak ratolesti vozí. K tomu se dnes takřka výhradně používají elektromotory, ale dříve tomu tak nebylo.

V dřívějších dobách bylo možné koupit tato malá dětská autíčka používající spalovací motory. Žádné elektromotory a moderní tvary karoserie tu nenajdete, naopak pořídíte autíčka ve tvaru dnes již legendárních veteránů.

Koupit svému dítku můžete třeba Porsche 936 v závodních barvách, v nichž v roce 1981 vyhráli závod 24 hodin Le Mans Jacky Ickx a Derek Bell. V tomto roce navíc bylo autíčko i vyrobeno. Tenhle závoďák pohání spalovací jednoválcové motory se zdvihovým objemem 206 cm³ a s výkonem 5 koní, jenž byl spojen s manuální dvoustupňovou převodovkou. To není úplně málo, malé autíčko s tím totiž dokáže vyvinout rychlost až 50 km/h.

Je na prodej! Inzerát si můžete prohlédnout zde, cena je ale pouze na dotaz pro vážné zájemce. Za levno to ale asi nebude…

Pokud nejste na závodní auta, pak svému potomkovi můžete pořídit třeba stylový kabriolet. A u nizozemského prodejce jsou na prodej hned dva. Prvním z nich je Aston Martin Drophead Coupe, tím druhým Ferrari 250 GT California Spider. To jsou ale oproti předchozímu Porsche nová auta, respektive vyrobená v loňském roce.

Obě jsou poháněná vpředu umístěným čtyřtaktním 1,1litrovým vzduchem chlazeným jednoválcem, který přes třístupňovou robotizovanou převodovkou pohání zadní kola.

Tahle autíčka navíc umějí všechno, co umějí i velká auta. Mají funkční světla, blikače, klakson a startují se tlačítkem.

Inzeráty na obě autíčka najdete zde (Aston Martin) a zde (Ferrari). I v tomto případě je cena pouze na dotaz.

Štítky: , , , , , , , ,

1 názor na “Žádné elektromobily! Kupte dětem funkční autíčka se spalovacími motory”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *