Tipy na víkend: veterány na pláži, tuning i vzpomínka na Elišku a Čeňka Junkovy

Autor: Anina Russová - Zdroj: Internet- Foto: Pavel Srp - 6. 8. 2020


Na první srpnový víkend meteorologové slibují více než krásné počasí, takže pokud ještě nemáte plány, jak prosluněné dny trávit, můžete si vybrat z našich víkendových tipů. Všechny voní po benzinu, některé se ale specializují na konkrétní značku, jiné na opravdu stará auta a další na prodej náhradních dílů.

Letní retro garáž 2020

V sobotu od osmé ranní až do třetí odpolední se na výstavišti v Lysé nad Labem koná veteránská burza. Kromě náhradních dílů na vše, co má kola, se budou živě dražit veterány, nebude chybět tombola, ukázka renovací ani výstava klasických vozů. Vstupné je 150 Kč, přičemž děti do 130 cm mají vstup zdarma.

Škoda Meeting Zlín

Sobotní den bude na fotbalovém hřišti v Lukově u Zlína patřit klasickým vozům domácí značky Škoda. Jde již o šestý sraz majitelů a fanoušků všech možných škodovek do roku výroby 1994, tedy i Favority. Návštěvníky a účastníky čeká den plný zážitků z orientační jízdy, hlasování o nejhezčí auto srazu, soutěže a již tradiční zakončení společnou projížďkou ukončenou na Náměstí Míru ve Zlíně.

Vzpomínková jízda na Elišku a Čeňka Junkovy 2020

Po celý nadcházející víkend bude možné na zámku v Litomyšli obdivovat výstavu historických vozidel, kterou pořádá Czech Bugatti Club. Chybět nebude vyjížďka do Žamberku, dobová módní přehlídka a také program pro celou rodinu. Na akci budou především historické stroje vyrobené do roku 1948.

Porsche Sraz Jeseník

Po celý víkend budou v Jeseníku k vidění různé vozy stuttgartské značky Porsche. V pátek od čtvrté odpolední budou účastníci akce postupně přijíždět do České Vsi na Hotel Zlatý Chlum. V sobotu ráno budou auta převezena na parkoviště za Yesenkou, kolem poledne se přesunou zpět do hotelu. Odpoledne účastníci odjedou směr Mikulovice, Zlaté Hory, Holčovice, Karlovice, kde bude zastávka a prohlídka Kosárny. Po skončení prohlídky vyrazí po trase Vrbno pod Pradědem, Vidly, Bělá pod Pradědem a přes Jeseník zpět na Hotel Zlatý chlum v České Vsi, kde bude jako každoročně večerní program.

Dvorské toulky do Ratibořic 2020

V sobotu po celý den se na parkovišti i ZOO ve Dvoře Králové koná sraz historických  automobilů a motocyklů. Během dne se účastníci vydají na projížďku ze Dvora Králové směrem do Ratibořic.

Veteráni na pláži 2020

O nadcházejícím víkendu se koná již 6. ročník festivalu veteránů a youngtimerů v areálu pískovny Beach Park Mlékojedy. Návštěvníky a účastníky akce čeká tradiční výstava aut a motocyklů, orientační jízda, foodtruck, skákací hrad nebo koncerty. Vstupné je 75 Kč.

Veteráni na pláži: Sraz youngtimerů a veteránů se letos koná již potřetí + video

Czech bimmer fest 2k20

O víkendu se v kempu Olšovec Jedovnice koná setkání majitelů vozů BMW. Jde již o šestý ročník a pořadatel eviduje 170 registrací. Jde o pohodovou akci, přičemž v kempu je dostupné vyžití pro celou rodinu.

Sqrchl 2020 „back to basics“

Sobotní den bude na kladenském Náměstí Starosty Pavla patřit upraveným autům. Jde již o sedmý ročník a pořadatel slibuje pohodovou akci, na které jde hlavně o setkání fanoušků tuningu a aut všeobecně.

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *