Veteráni na pláži: Sraz youngtimerů a veteránů se letos koná již potřetí + video

Autor: Pavel Srp -   6. 8. 2017


Akce s názvem Veteráni na pláži se letos v Beach parku ve středočeských Mlékojedech koná již po třetí. Na dvou předchozích ročnících jsme nechyběli a nechyběli jsme ani letos.

První ročník jsme si s naší Škodou 130 GL vyzkoušeli kompletně včetně celého závodu. Druhý, loňský ročník jsme přijeli jen jako diváci a letošní třetí ročník jsme si dali tak napůl jako diváci (nejeli jsme závod), ale i jako účastníci (vystavili jsme naše BMW 735i).

Základem celé akce je stejně jako v minulých letech hlavně závod, tedy spíše jízda přesnosti, při které máte „roadbook“ s trasou, ve kterém není mapa, ale jen instrukce za kolik metrů odbočit, kdy se držet hlavní silnice a podobně. Je třeba tedy nejen být v pozoru, ale také kontrolovat ujetou vzdálenost. Pokud se ztratíte, budete mít situaci ztíženou přepočítáváním. Důležité ale také je držet stanovený čas, který na etapu pořadatel stanovil. Ten se drží předpisů a pro vítězství je třeba ho dodržet co nejpřesněji, ideálně na tisícinu sekundy. Nechybí ale ani další doprovodný program.

Ten letošní byl oproti dvěma předchozím ročníkům rozšířen. Kromě závodu si pořadatelé připravili také statickou výstavu youngtimerů (do roku 1999) a veteránů pro účastníky, kteří nechtějí jet závod. Novinkou také je, že se akce koná po oba víkendové dny, takže pokud jste to nestihli včera, vyrazit můžete i dnes. Opět bude na výběr statická výstava a nebo orientační závod.

Video odjezdu na spanilou jízdu před závodem:

Štítky: , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *