Akce s názvem Veteráni na pláži se letos v Beach parku ve středočeských Mlékojedech koná již po třetí. Na dvou předchozích ročnících jsme nechyběli a nechyběli jsme ani letos.

První ročník jsme si s naší Škodou 130 GL vyzkoušeli kompletně včetně celého závodu. Druhý, loňský ročník jsme přijeli jen jako diváci a letošní třetí ročník jsme si dali tak napůl jako diváci (nejeli jsme závod), ale i jako účastníci (vystavili jsme naše BMW 735i).

Základem celé akce je stejně jako v minulých letech hlavně závod, tedy spíše jízda přesnosti, při které máte “roadbook” s trasou, ve kterém není mapa, ale jen instrukce za kolik metrů odbočit, kdy se držet hlavní silnice a podobně. Je třeba tedy nejen být v pozoru, ale také kontrolovat ujetou vzdálenost. Pokud se ztratíte, budete mít situaci ztíženou přepočítáváním. Důležité ale také je držet stanovený čas, který na etapu pořadatel stanovil. Ten se drží předpisů a pro vítězství je třeba ho dodržet co nejpřesněji, ideálně na tisícinu sekundy. Nechybí ale ani další doprovodný program.

Přečtěte si také:  Jaguar E-PACE: nové kompaktní SUV bylo představeno - foto + video

Ten letošní byl oproti dvěma předchozím ročníkům rozšířen. Kromě závodu si pořadatelé připravili také statickou výstavu youngtimerů (do roku 1999) a veteránů pro účastníky, kteří nechtějí jet závod. Novinkou také je, že se akce koná po oba víkendové dny, takže pokud jste to nestihli včera, vyrazit můžete i dnes. Opět bude na výběr statická výstava a nebo orientační závod.

Video odjezdu na spanilou jízdu před závodem: