Tesle za jízdy na dálnici uletěla střecha. Podle servisu za to možná můžou ve výrobě, když zapomněli na těsnění

Autor: Anina Russová - Zdroj: Reddit/Twitter - Foto: Reddit - 7. 10. 2020


Je až k neuvěření, jaký kult se za těch pár let existence stal z elektromobilů americké značky Tesla Motors. Na jednu stranu se to dá chápat, vždyť Elon Musk Teslou prakticky zhmotnil jeden velký sen. Dal světu elektromobily, které konečně měly obrovský výkon, dlouhý dojezd a navíc je bylo možné díky moderním dobíjecím stanicím (zdarma) rychle dobít. Když k tomu přidáme celkem slušný design a technologie a navíc ještě auru samotného majitele a zakladatele firmy, který byl schopen jedno ze svých aut za zvuků slavné skladby poslat do vesmíru, bylo o popularitu postaráno.

Jenže na druhé tu straně jsou problémy s výrobou, s kvalitou a nespokojenými zákazníky. Ukázalo se totiž, že Tesla je svým způsobem navoněná bída. Tedy, alespoň některé vyrobené kusy. Modelům Y zlobily dveře a jejich otevírání, technika některých modelů byla hodně poruchová a u Modelu 3 musela automobilka řešit celou řadu rozčílených zákazníků, kteří za auto zaplatili, a výroba se stále odkládala.

Přečtěte si také:  Tesla Model X má problém. Může vám ušmiknout prsty - video

O tom, že technika a kvalita zpracování u Tesly stále vázne, dokazuje i pár dnů nedávný případ majitele Tesly Model Y. Ten se na Redditu svěřil, že si jeho otec pořídil nový Model Y, ale ještě než s ním dojel domů, odletěla mu z auta skleněná střecha. Sama. Jel s ním, aby případně tátovi pomohl s nějakými technickými a technologickými vychytávkami, ale nečekal, že se během cesty stane z SUV kabriolet.

Vše se prý stalo ve chvíli, kdy jeli po kalifornské dálnici 238 a rozhodně nejeli nijak rychle. Skleněná střecha prostě najednou odletěla. Samotnou událost nezvládli zaznamenat, ale na twitteru se pak podělili s tím, jak takový výhled na nebe z Tesly vypadá. Následně prý volali policii, aby nahlásili, že se na dálnici povaluje zbytek střechy, a rozjeli se rovnou do servisu. Tam prý rychle přišli na to, že problém byl v těsnění skleněné části střechy. Jen podle servisu není úplně jisté, jestli nevydrželo a odletělo se střechou nebo ho tam v továrně prostě nedali. A když už tohle řekne autorizovaný servis, tak to něco o kvalitě výroby a následných produktů asi vypovídá. Důležité je, že se nikomu nic nestalo a střecha bude v tomto konkrétním případě opravena samozřejmě zdarma.

Štítky: , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek