Možná právě proto, že automobilka Tesla Motors je tak průlomová, potýká se s řadou problémů. Její systém autonomního řízení není dokonaly, ačkoliv si to pár sebevrahů myslelo a nevyhnula se jí ani velká svolávací akce týkající se racčích“ dveří Modelu X, které by v případě nehody mohly ublížit cestujícím v třetí řadě sedadel.

Poslední problém se také týká dveří. Ty totiž mohou ublížit tomu, kdo by v nich při zavírání nechal prsty. A když říkáme ublížit, myslíme tím dokonce rovnou amputaci.

Samozřejmě, že Tesla Model X má bezpečnostní systém, který by tomu měl zabránit, ale čidla nejsou všude. A bohužel nejsou na místě, které k odložení ruky trošku svádí.

Vše ukazuje přiložené video. To je sice trochu delší, ale za zhlédnutí jistě stojí. Pokud byste přeci jen neměli čas nebo náladu, pak prozradíme, že samotné testování začíná kolem páté minuty. Nicméně ukázka možné amputace prstů se v závěru objeví zhruba v čase 7:05. Jen si, prosím, nepředstavujte, že tam je opravdu lidský prst. Nebylo by to hezké…