Novou Teslu Model 3 je možné objednat zatím jen chvíli, ale už se najdou tací, kteří svou objednávku znechuceně ruší. Důvodů je hned několik.

Výroba už nějakou dobu sice běží, ale první auta se k zákazníkům dostávají postupně až v těchto dnech. Navíc jde jen o pár vybraných jedinců, ke kterým se dostanou takzvané předprodukční kusy. Většinou jde o zaměstnance Tesly a na nich se má auto definitivně odzkoušet a případně vyladit všechny možné problémy.

V toto chvíli eviduje Tesla Motors na Model 3 na 518 tisíc objednávek, ale protože se výroba – a s tím i dodání – auta stále zpožďuje, 63 tisíc zákazníků si koupi rozmyslelo a svou rezervaci zrušilo. Pokud si ale i tak chcete Model 3 objednat, připravte se na čekací dobu od 12 do 18 měsíců, což rozhodně neukazuje na to, že Elon Musk chtěl mít právě z tohoto modelu vůz pro masy.

Elon Musk se k úbytku zákazníků, respektive k tomu počtu vyjádřil ve smyslu, že jde o zcela zanedbatelné číslo. Zároveň dodal, že by nebyl problém objem zakázek znovu navýšit, ale v tuto chvíli je to zbytečné. Jen by čekali další zájemci, a tak prý pro jistotu příjem dalších objednávek zastavil. Až do odvolání…