TECHART-Cabriolet-Porsche-911-Targa-1

Už od roku 2005 funguje v Německu iniciativa s názvem “TUNE IT! SAFE!”, která se se státním posvěcením věnuje propagaci bezpečného tuningu a schváleným úpravám. Německý úpravce se do této iniciativy připojil, aby ukázal správně, bezpečně a stylově upravené Porsche 911, které by okamžitě mohlo nastoupit do policejní služby. A pro marketingové a osvětové účely jistě i nastoupí, ostatně, nebylo by to poprvé.

Úpravou prošlo Porsche 911 Targa4 generace 992. Kromě typických německých policejních polepů, dostalo také maják na střechu a sirénu. Auto je vybaveno bodykitem, který obsahuje přední spoiler pod nárazník, upravené blatníky a prahy a poměrně decentní zadní spoiler. Vše hezky doladila černá kola Techart Formula V s jedním reflexně žlutým paprskem.

Přečtěte si také:  Policejní BMW 850i xDrive Coupé je ambasadorem kampaně roku 2021 "TUNE IT"! SAFE!"

Úpravce nijak nezmiňuje úpravu pohonné jednotky. Tou tedy je sériový plochý šestiválec se dvěma turbodmychadly o objemu tří litrů s výkonem 384 koní a točivým momentem 450 Nm. Úpravce pak autu nadělil sportovní pružiny snižující světlou výšku o 40 milimetrů.

Velkou úpravou prošel interiér. Zcela nový je volant, který je přímo z dílny TechArt a je čalouněn černou a modrou kůží se vzorem kostky. Stejný vzor se pak opakuje jak na středové loketní opěrce, tak na opěrkách na dveřích. Na středové konzoli pak nechybí ovládání sirény a majáků.

Přečtěte si také:  Velké překvapení u Porsche. Mezi nejprodávanější modely se poprvé zařadil elektromobil

Toto speciální policejní auto je vystaveno na Essen Motor Show, která probíhá až do 5. prosince.

Přidat komentář