Jsou auta, která stačí jen slyšet, a hned víte, o jaký model jde. Rozhodně mezi ně patří Porsche 911, ačkoliv zvuk současných přeplňovaných modelů už není, co býval, když ještě 911 měly atmosférické motory. Ale pořád je to uchu velmi lahodící zvuk, který prý skvěle uspává děti.

Přečtěte si také:  Francie instaluje hlukoměry s kamerami. Hlučným autům i motorkám budou automaticky posílat pokuty

Ovšem právě to, že přeplňování ten typický zvukový projev lehce utlumilo, bývá některým trnem v oku. Mezi takové patří také výrobce výfuků na míru, společnost Kline Innovation. Ta se specializuje na výfukové systémy pro rychlá a výkonná auta a tak se není co divit, že se v rámci nejnovějšího projektu věnovali právě Porsche 911 Carrera.

Německému legendárnímu autu nadělili výfuk, který je vyroben z materiálu označeném jako Inconel. Fanoušci F1 už asi tuší, pro ty, kteří ne, jej trošku představíme. Jde o materiál, který je používán pro výfuky monopostů F1, přičemž jde o speciální slitinu na bázi niklu a chromu. Tato slitina je nesmírně odolná proti korozi či oxidaci a navíc bez problému zvládá vysoké teploty nebo tlak.

Přečtěte si také:  Je vaše auto hlučnější? Možná máte rozbitý výfuk. Poradíme, co by to podle zvuku mohlo být

Výfukový systém dostal systém klapek, takže pokud by toho hluku bylo pro posádku nebo její sousedy až příliš, jde snadno ztlumit. Standardně je dodáván s katalyzátory, ale stejně dobře bude fungovat i bez nich. Záleží jen na zákazníkovi, jestli je chce nebo ne. Výfuk ale není jen o zvuku, ačkoliv, ten je prostě skvělý. Jeho montáž znamená nárůst výkonu motoru o 39 koní a 55 Nm. 

Přidat komentář