Tak tohle je opravdu extrémní Toyota Prius. Dostala kulomet!

Autor: Anina Russová - 22. 11. 2018


Toyota Prius sice patří mezi průkopnická auta, ale právě proto se také stala terčem mnoha vtipů. Víte třeba, co se stane, když z okna Priusu vystrčíte za jízdy ruku? Začnete zatáčet. Je to staré, laciné, ale stejně se u tohoto vtipu alespoň usmějete. Jenomže ne každý Prius je k smíchu.

Jeden, který spíše nahání hrůzu, si před nedávnem nechala postavit společnost, která se specializuje na kávu. Ano, slyšíte dobře. Ta firma se jmenuje Black Rifle Coffee Company. Vedou a provozují ji američtí váleční veteráni. Už možná ten kulomet asi začínáme chápat. 😊 Vše vzniklo díky tomu, že jeden z nich měl postarší Toyotu Prius doma a chtěl ji upravit tak, aby dobře splňovala potřeby marketingového auta. Asi v té době ještě netušil, jak se to zvrtne.

Jeho kolegové se totiž rozhodli, že kromě standardních reklamních polepů jako poutač parádně poslouží rotační kulomet M61 Vulcan. Ten standardně létá na stíhacích letounech F16, F18 a F22. Myslíte, že jde o nějaký nefunkční a vyřazený kus? Ani náhodou! Tahle věc může na přání střílet všechny ty, kteří si objednávají „picollo“. Ti si to stejně zaslouží…

K tomu, aby pánové mohli kulomet na střechu dostat, museli v karoserii vyříznout díru a vyhodit velkou část interiéru. Do auta pak museli namontovat rám a spoustu dalších výztuh, protože jinak by 100kilogramový kulomet s příslušenstvím Prius neuvezl. Tvorba reklamního auta zabrala kolem 160 hodin práce.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru