mazda-rx-7-trochu-jiny-hybrid-video

Tahle Mazda RX-7 nemá wankel! Teď je to hybrid, kombinuje elektromotor s proudovým motorem

Autor: Pavel Srp - 10. 11. 2018


Mazda RX-7 nebyla úplně obyčejným autem. Místo obvyklého motoru s písty, ojnicemi, vačkami a dalšími podobnými věcmi používala Wankelův motor s rotačním pístem. Tahle RX-7 nemá ale ani jedno ze zmiňovaných řešení, je to hybrid kombinující elektromotor s tím spalovacím, ovšem zcela netradičním.

Když se na tuhle Mazdu RX-7 podíváte zvenku, vlastně vám na ní nepřijde nic vyloženě zvláštního. Zaujme vás asi jen výdech v přední kapotě a „měňavkový“ lak. To je ale prostě zásah nějakého tunera, možná si nakonec povíte pro sebe. To, že jde o obyčejnou upravenou mazdu, vám ale vydrží jen do doby, než nastartuje.

Tohle auto je sice hybrid, který je vybaven bateriemi s elektromotorem pocházejícími z elektromobilu Nissan Leaf, k tomu je tady ale ještě motor s vnitřním spalováním, ovšem nikoliv takovým, který byste normálně v autě čekali. Tady je pod přední kapotou proudový motor! Nejde sice o žádný velký proudový motor, který by sloužil k pohonu stíhačky, má jen 60 koní, ale ten typický zvuk a obrovský hluk umí udělat také. Výfuk je vyveden právě v oné kapličce v kapotě.

Jak tohle auto zní? Když se turbína nahodí, ozve se ohlušující rámus, který připomíná stíhačku zcela jasně na první poslech.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru