Totální úlet! V Rusku implementovali proudový motor ze stíhačky do BMW

Autor: Anina Russová - 19. 10. 2018


Jak by řekl Zdeněk Pohlreich: „Už jsme viděli žábu bít pěstí do skály, koně zvracet v barvách francouzské trikolóry a hada couvat, ale tenhle ruský úlet nám bere dech.“ Na YouTube totiž zveřejnil jeden známý ruský mechanik video. V tom ukazuje svůj projekt, v němž se pustil do něčeho, co nám hlava moc nebere. Do BMW řady 3, generace E30 se rozhodl doslova nacpat proudový motor z letounu MIG-23.

Vlastně se není čemu divit. Lidstvo má od doby, kdy byl objeven proudový motor, chuť ho z letadel dostat do aut. Některým se to povedlo, nicméně vždy šlo o extrémní závodní speciály. A pokud víme, nikdy nešlo o kompletní motor ze stíhacího letounu. Ovšem jak se říká, Rusko je prostě životní styl a možnosti jsou zde neomezené.

O tom vás přesvědčí i Igor Negoda, tedy autor této proudové zběsilosti. Ten dostal motor s označením TS-21 od jednoho ze svých fanoušků. Pokud se teď chcete zeptat, kde ho dotyčný vzal, odpověď je jednoduchá. Prostě Rusko. 😊 Bohužel vůbec nerozumíme tomu, co se ve videu říká, ale pochopili jsme, že TS-21 zde slouží jen jako pomocná pohonná jednotka, která v letadle pomáhala například se startováním.

Nečekejte tedy žádný naprosto šílený výkon. K nastartování velkého motoru stačí málo, a tak má celé pohonné ústrojí v BMW výkon jen asi 60 koní. Ovšem točivý moment je velmi zajímavých 400 Nm. A to je dost na to, aby byla s autem kopa zábavy. Ta bude navíc doplněna o kvílení turbíny a metrové plameny šlehající z kapoty auta. Jo, absolutní úlet!

Štítky: , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru