Barbie-Ford-Mustang-novy-motor-z-motorky

Tahle dětská autíčka jsou zběsilosti. Obě pohání turbomotory z motorky

Autor: Pavel Srp -   10. 2. 2019


V dnešní době mohou už i malé děti jezdit ve svých malých autíčkách. Pohání je ale zpravidla elektromotory, což je pro opravdového „petrolheada“ nuda. Možná i proto si partička bláznů z Grind Hard Plumbing Company rozhodla postavit své vlastní autíčko se spalovacím motorem. A to se jim povedlo!

I to jejich dětské autíčko poháněl původně elektromotor. Ten ale uvolnil místo pro vzduchem chlazený jednoválcový motor z motorky Honda CRF 230. Ten je samozřejmě větší a „pod kapotu“ se nevešel, takže z ní kouká.

Mimochodem je to vážně rychlé autíčko. Dokáže jet rychlostí až 72 mph, což je 115 km/h. Čtvrt míle pak zajede za docela slušných 16 sekund! A to byla jen první verze…

To totiž bylo málo, tak v Grind Hard Plumbing Company na motor nainstalovali turbodmychadlo a navíc ještě trochu vylepšili vnější design. Autíčko rozšířili podobným kitem jaký používají například Liberty Walk.

A kolik to celé stálo? No, docela dost. V přiloženém videu se na vypočítání všech nákladů můžete podívat. Ve výsledku to je více než 1680 dolarů.

Není to ale jediné autíčko, které postavili, jen bylo první. Už totiž pracují na dalším, tentokrát to není Ford Mustang, ale Jeep. Postup stavby je přesto velmi podobný. Nepůjde však v tomto případě o driftovací speciál, ale o opravdový off-road.

A jakou myslíte, že bude mít karoserie barvu? Tipujete růžovou? Máte pravdu! Jsou to přece původně autíčka pro Barbie! :)

Pokud je to pro vás přespříliš, můžete si pořídit třeba jen nějakou zmenšeninu klasického veteránu. Spalovací motor bude mít taky, navíc to bude o poznání bezpečnější a jen „sednete a jedete“.

Žádné elektromobily! Kupte dětem funkční autíčka se spalovacími motory

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *