Světovým ženským autem roku 2023 se stala Kia Niro

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: Kia -  8. 3. 2023


Zatímco v porotách většiny automobilových soutěží stále převažují muži, v soutěži „Světové ženské auto roku“ hlasují výhradně motoristické novinářky pro novinky na mezinárodním automobilovém trhu. Letos se „WWCOTY“ udělovaly již potřinácté a mezi vítěznými modely je opět značka Kia: 63 novinářek ze 43 zemí světa, jediná čistě ženská porota složená z automobilových odbornic, vybrala jako Světové ženské auto roku model Kia Niro.

Již v polovině února zvítězila Kia Niro jako „Nejlepší městský model“ mezi 59 kandidáty a dostala se do finále soutěže WWCOTY. Porota ve svém prohlášení zdůraznila, že kompaktní crossover značky Kia je prostorný, praktický, bezpečný a pohodlný při řízení. Pozitivně byla hodnocena také široká nabídka ekologických pohonných jednotek a velmi nízká spotřeba paliva a energie.

Přečtěte si také:  Nejspolehlivější mainstreamovou značkou mezi zákazníky je Kia. Celkově vyhrál Lexus

Niro druhé generace posbíralo již několik významných ocenění, jako např. Zlatý volant v kategorii ‚kompaktní SUV‘ nebo první místo mezi mainstreamovými vozy soutěže J.D. Power 2022 zaměřené na zákaznické zkušenosti s elektromobily. Uvedený model se dále probojoval do užšího výběru soutěže Světové auto roku 2023.

Test Kia Niro HEV | hybrid (2022)

Hlasování bylo ověřeno společností Grant Thornton z aucklandského zastoupení na Novém Zélandu. Tato auditorská společnost potvrzuje výsledky soutěže WWCOTY již od jejího vzniku v roce 2009.

Štítky: , , , , , ,

1 názor na “Světovým ženským autem roku 2023 se stala Kia Niro”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *