Také jste se poté, co byl z Top Gearu odejit Clarkson a pak se k němu přidali Hammond a May, obávali, že pořad s novými moderátory nebude stát za nic? Fakt je, že to tak chvíli vypadalo. To, když produkce nějak nemohla najít ideální moderátory. Ovšem, když se nakonec ustálila trojice Matt LeBlanc, Chris Harris a Rory Reid, dopadlo to dobře.

Britský televizní pořad jede dál, všichni tři se navzájem parádně doplňují, produkce shání super auta a má dobré nápady. Jsme ale celkem zvědaví, co s show udělá odchod Matta LeBlanca, který chce více času trávit v Americe u rodiny a to věčné cestování do Velké Británie ho moc nebaví. Rozumíme tomu, ale ten jeho smysl pro humor a radost z každého auta, které řídí, nám bude chybět.

Slepý řidič si zcela podmanil okruh Top Gearu

A je to právě Matt, který prý vymyslel tenhle dost šílený sprint, na který se můžete podívat v přiloženém videu. Neodehrál se totiž na okruhu Top Gearu, jak byste možná čekali, ale na letecké dráze Molde v Norsku. Ta má jedno specifikum. Ohraničená je totiž ostrými skalami a mořem, takže piloti letadel musejí být opravdu zkušení, aby letadlo zvládli zvednout včas, tedy ještě dřív než spadnou do moře.

A stejný problém měla i dvojice z Top Gearu. Pánové se rozhodli, že se se svými auty pokusí dostat na maximální rychlost, než budou z důvodu bezpečnosti nuceni šlápnout na brzdu. Matt osedlal Ferrari GTC4Lusso, které se chlubí výkonem 680 koní a Chris zase Porsche Panamera Turbo Sport Turismo, které je naladěné na 542 koní.

Rozdíl je to obrovský, což se ukáže i na trati, ale nakonec je asi než zrychlení v tomto případě zajímavější to brzdění před kamenitým srázem. Pokud jste zvědaví na celý tento díl Top Gearu, pak musíte počkat do 17. února, kdy bude na BBC odvysílán.