Pokud jste milovníky amerických aut, dnešní video si rozhodně nesmíte nechat ujít. Kromě toho, že vám ukáže, čeho všeho je schopen Dodge Challenger SRT Demon, pochopíte, že Matt LeBlanc rozhodně není jen hercem jedné seriálové role, ale také velkým milovníkem velkých aut.

Matt dostal Demona do ruky v rámci natáčení své poslední série Top Gearu. Jak jistě víte, je to proto, že Matt standardně žije v Americe a natáčí se v Anglii. Rodinu takřka nevidí a proto z pořadu odstoupil. Ovšem, než skončil, ještě natočil sérii, která půjde během pár dní do televize. A v té si tuhle americkou zběsilou parádu nemohl nechat ujít.

A není se co divit, vždyť Dodge Challenger SRT Demon pohání plnotučná americká V8 o objemu 6,2 litru, která je naladěna na 840 koní a 1042 Nm točivého momentu. Nutno říct, že těch 840 koní se aktivuje jen v režimu Drag, jinak má Demon o pár desítek koní méně. Z 0 na 100 km/h umí doslova vystřelit za 2,3 sekundy, a právě ten sprint, na který Matt s autem jel, zvládne za 9,65 sekundy, přičemž na tachometru v cíli má 225 km/h. Strašlivý fofr.

Mimochodem, sama automobilka dává každému zákazníkovi, který si pro Demona přijde možnost připlatit k ceně jeden dolar, za který přidá speciální kola na sprinty a nářadí na přezouvání. Tomu se říká styl a péče o zákazníka!

A ve videu nás zaujala ještě jedna věc. Matt totiž vychválil fakt, že si Demon na nic nehraje, že není nijak high-tech vychytaný. Je to prostě jen velké, zatraceně rychlé a skvělé auto. A taková my máme nejraději. 😊