prvni-jizda-2019-subaru-brz-spec_s-transfagarasan- (12)

Subaru má velké plány. Na internet unikl přehled chystaných modelů

Autor: Anina Russová - Zdroj: Autoguide - Foto: Hugo Kottás - 15. 8. 2020


Výrobci prakticky čehokoliv to dnes mají hodně těžké. Automobilky nevyjímaje. Dlouho dopředu plánují své novinky, ladí marketing a komunikaci a přemýšlí, jak své novinky odprezentovat tak, aby zaujaly co nejvíce potenciálních zákazníků. Žijeme ale v době internetu a chytrých telefonů, které strčí do kapsy většinu foťáků a počítač k tomu. V takovém prostředí je prakticky nemožné něco utajit. Teď se o tom opět přesvědčila i japonská značka Subaru, které na internet unikl přehled novinek až do roku 2024. Jediný problém s ním je, že si vůbec nemůžeme být jisti, jestli se některá z nich podívá do Evropy, respektive do Česka. A pokud ano, může se snadno stát, že v úplně jiné specifikaci a s jiným motorem.

Fotku novinek na svém instagramu zveřejnil magazín Autoguide, který logicky neprozradil, odkud ji má. Ze snímku je patrné, že novinek plánuje Subaru opravdu hodně. Co je důležité, je fakt, že během roku 2021 automobilka uvede novou generaci modelů BRZ a WRX. Společně s nimi by pak měl dorazit také facelift Foresteru.

Na jaře roku 2022 japonská automobilka uvede svůj první čistokrevný elektromobil, ale zatím jej má v materiálech pojmenované jako Subaru EV.

A teď to pro vás jistě nejzajímavější, během podzimu 2022 by se zákazníci měli dočkat nové generace STI. Ze snímku je také patrné, že Subaru vsadí i na dobrodružnou verzi Wilderness, která se postupně objeví u modelů Forester, Outback a Crosstrek.

Plány jsou to více než zajímavé, ale musíme zopakovat, že vůbec není jisté, jestli se všechny novinky objeví i u nás. Dokonce si myslíme, že pokud ano, musíme počítat s nějakou formou elektrifikace. Na stále se zpřísňujících emisních limitech, které udává EU, se bohužel nic nezměnilo. Jsme zvědaví, jak a jestli se případná elektrifikace promítne do modelů BRZ nebo STI. Tam už je to skoro svatokrádež, co myslíte?

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru