Subaru chystá nové WRX STI. V Česku se ho ale nejspíš vůbec nedočkáme

Autor: Anina Russová - Zdroj: carsales.com.au - Foto: Subaru - 30. 7. 2020


Už několikrát jsme se společně s vámi rozplývali nad novým, celkem ostrým, zajímavým nebo jinak zvláštním Subaru, které se ale do Česka, respektive do Evropy nikdy nepodívá. Japonská automobilka si zatraceně pečlivě vybírá, na jaké trhy své  modely či limitované edice pošle. A ty evropské pro ni jsou málokdy opravdu zajímavé. Bohužel pro nás, předpisy EU jsou až příliš přísné.

Pokud máte Subaru také rádi, budete právě teď, stejně jako my, opravdu hodně smutní. Subaru totiž chystá novou verzi ikonického modelu WRX STI. Zdroje blízké samotné automobilce potvrdily australskému magazínu carsales.com.au, že pod kapotou nemá být žádné šidítko, ale přeplňovaný čtyřválcový boxer o objemu 2,4 litru.

WRX STI by mělo mít řadu vylepšených komponentů – upravené písty, klikovou hřídel a mnoho dalších dílů. Subaru prý má v plánu jednotku naladit na výkon 300 kW/408 koní a točivý moment 500 Nm. Přidejme k tomu pohon všech kol, tradiční „subaráckou“ mechaničnost celého auta a začíná být víc než jasné, že tohle bude více než auto pro opravdové řidiče.

Přečtěte si také:  Óda na radost aneb poslední rozloučení se Subaru WRX STI (2018)

To by byla za normálních okolností dobrá zpráva, nad kterou by srdce nejednoho Subaristy zaplesalo. Jenomže teď je čas na několik „ale“. Tím je fakt, že vůbec není jisté, jestli se nové STI ukáže v Evropě. Tím druhým je pak fakt, že pokud ano, je více než pravděpodobné, že evropská pohonná jednotka bude nějakým způsobem elektrifikovaná. Ne snad, že by Subaru chtělo evropské zákazníky nějak trápit. To spíše Subaru a ostatní značky trápí Evropská unie, která všechny výrobce neustále tlačí k až skoro nemožnému snižování emisí.

Na australský trh by se nové STI prý mělo dostat během roku 2022 a do té doby se snad oficiálně dozvíme, jestli, a popřípadě v jaké verzi se nová generace Subaru WRX STI ukáže i u nás.

Štítky: , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek