subaru wrx sti ra r 6

Dokonalé Subaru WRX STI RA-R je naladěné na 329 koní. V Evropě ale máme smůlu

Autor: Anina Russová -   24. 7. 2018


Tohle prostě není fér! Subaru zase jednou vypouští do světa fantastickou verzi a v Evropě se jí nedočkáme. Mrzí nás to dvojnásob, protože WRX STI na evropském trhu skončilo. Evropský trh prostě pro japonskou značku, alespoň co se sportovních aut týče, není moc zajímavý.

Domácí, japonský trh Subaru je na tom pro Subaru úplně jinak a před několika dny ho navíc obohatila zajímavá verze WRX STI s označením RA-R. Tím si značka připomíná 30. výročí založení divize Subaru Tecnica International. Nečekejte ale nějaké výrazné designové odlišnosti od standardního modelu. RA-R má jen poupravené nárazníky a masku. Karoserie pak hrdě nese plaketky STI 30th Anniversary a RA-R. Zajímavější změny ale proběhly v technických změnách.

Limitka má nové tlumiče vpředu i vzadu, ostré brzdy od Bremba, nižší a pevnější pružiny, upravený převod řízení a kompletně nové výfukové potrubí. K tomu Subaru přidalo černá kola BBS obutá do pneumatik Michelin Pilot Sport 4S v rozměru 245/40 R18. Nově je ale naladěná i řídící jednotka. Motor má totiž 329 koní a točivý moment 432 Nm. K tomu, aby vše fungovalo přesně tak, jak má, musela být upravena i spojka.

Pokud vám právě začalo vrtat hlavou to, že přeci nemůže být tak těžké dovézt si auto z Japonska, pak máme jednu špatnou zprávu. Problém o sice není, ale tahle limitka na trh vyjela pouze v počtu 500 kusů a jak už asi tušíte, všechny mají svého majitele. Ale stejně tomu chybí křídlo….

Štítky: , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek