výfukové spaliny

Ministr dopravy Vladimír Kremlík často aktuality oznamuje na svých sociálních sítích. Ještě než vůbec novinky v dopravě oznámí samo ministerstvo, už se s nimi chlubí on. Bylo tomu tak ohledně předjíždění kamionů a je tomu stejně s další velmi zajímavou aktualitou.

Policisté měřící emise nestačili zírat. Zastavili tuhle neuvěřitelně kouřící Octavii

Ministr Kremlík tentokrát na svém facebooku oznámil, že řidičům umožní preventivní kontrolu emisí jejich auta, a to zcela zdarma a bez strachu z nějakého postihu. Sloužit k tomu budou tři mobilní měřící jednotky, které vlastní Centrum služeb pro silniční dopravu (CSPSD). Tyto jednotky byly už několikrát použity, naposledy například v případě té brutálně kouřící modré Octavie, o které jsme vás před časem informovali. Stejně tak byly tyto měřicí jednotky použity při velkém zátahu na pseudohistorická auta v centru Prahy

Tentokrát ale měřící stanice mají působit spíše hlavně jako prevence. Ministerstvo je společně s CSPSD vyšle do terénu na jaře, kdy ministr zveřejní seznam míst, kde budou na řidiče čekat. To vše v rámci zlepšení ovzduší na silnicích, především pak ve velkých městech.

ŘIDIČI SI BUDOU MOCI NECHAT ZDARMA ZKONTROLOVAT EMISE💨Společně s ministrem životního prostředí☘️ Richardem Brabcem…

Zveřejnil(a) Vladimír Kremlík dne Čtvrtek 5. prosince 2019