Parkujete na ulici auto bez platné „technické“? Brzy ho možná odtáhnou

Autor: Anina Russová - 18. 12. 2018


Když se projdete po ulicích, narazíte také na odstavená auta, která už často ani nepřipomínají svou původní podobu. Policie, ale ani vlastníci komunikací, kde jsou tato auta zaparkována, s tím nic moc nedělají. Všechna tahle odstavená auta se postupně mění na vraky a zabírají parkovací místa. Poslanci ANO se rozhodli, že kromě těchto očividných vraků, kterým chybí registrační značky, motory nebo celé díly na ulicích ale nechtějí vidět ani auta, která mají propadlou technickou kontrolu.

V praxi by to vypadalo tak, že pokud by na silnici parkovalo auto s více než půl roku propadlou technickou kontrolou, mohl by majitel komunikace vyzvat majitele auta, aby ho buď odstranil nebo udělal technickou kontrolu novou. Pokud by na takovou výzvu nereagoval, mohlo by být jeho auto odtaženo. Následně by majiteli auta přišel účet za odtah a informace o tom, kde auto stojí. Pokud by ale ani tak nereagoval, mohlo by být jeho auta buď sešrotováno nebo třeba vydraženo. Účet by ale dostal i za každý den parkování na odstavném parkovišti.

Poslanci zároveň chtějí, aby každé takové zaparkované auto bylo automaticky přestupkem, který by byl ohodnocen pokutou až 300 000 Kč, tedy stejnou částkou, jaká se dává za odstavené vraky. Ale ruku na srdce, už jste někdy viděli, že by kdokoliv všechny ty vraky nějak aktivně odstraňoval?

Poslanecký návrh je přísný, ale možná ne tak špatný. Aut je stále víc, parkovacích míst zase stále méně. Je potřeba s tím něco dělat. Otázkou ale je, zda je zrovna tohle ten správný nápad…

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek