Sprint mezi dvěma Suzuki Jimny není tak úplně obyčejný. Jeden je na vleku, který táhne Mercedes-AMG G 63

Autor: Pavel Srp - Foto: youtube.com (screenshot) - 11. 3. 2020


Závody ve sprintu dokáží porovnat absolutní zrychlení aut přímo na dráze. V přiloženém videu se můžeme podívat na sprint dvou Suzuki Jimny, ovšem jedno z nich za sebou na přívěsném vozíku táhne Mercedes-AMG G 63 4Matic.

Suzuki Jimny vypadá s trochou fantazie jako potomek Mercedes-Benzu třídy G. Má velmi podobné tvary karoserie, podobně umístěné světlomety, ale je znatelně menší. A také slabší. I proto se nezřídkakdy objevují obě auta pospolu. Nejinak tomu je i v přiloženém videu, které natočil Top Gear.

Za volantem Suzuki Jimny, které jede po vlastní ose, sedí Rory Reid. Ve druhém Suzuki Jimny nesedí nikdo, ale auto naopak stojí na přívěsném vozíku za Mercedes-AMG G 63 4Matic. Takto se poveze při závodech ve sprintu.

Bude velmi zajímavé sledovat, jak se popere bezmála 600koňový, ale více než 3x těžší souprava mercedesu a suzuki s tunu vážícím a maličkým suzuki. I když samotné Suzuki získá hned po startu náskok, netrvá to dlouho a doslova ho převálcuje souprava AMG s vlekem. Do cíle dorazí s poměrně velkým náskokem.

sprint-mercedes-amg-g-63-suzuki-jimny-video-vysledky

Štítky: , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru